Vaikka en ole pahoillani, taidan rakastaa sinua, kun en vieläkään ymmärrä lopettaa rakastamasta sinua.
Toivon päivääsi kaikkea hyvää, tunne on liian vahva, se on ikävä asia.
Toivon päivääsi kaikkea hyvää, tunne on liian vahva, se on ikävä asia.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
kaikesta vittuilusta sille vai?
En pahemmin siitä, ehkä pientä on ollut... ;), mutta enemmänkin siitä, että rakastan häntä. Olen pahoillani hänen puolestaan, mutta onnellinen itse tunteistani.
..ja nytkin mä vain ajattelen, miltä hän tuntuisi tässä lähelläni, miten painautuisin hänen selkäänsä vasten ja kietoisin käteni ympärilleen. Miten suutelisin selkää ja niskaa ja painaisin posken vasten ihoaan.
Häntä ajattelen suru silmässä.
Nyt täytyy kuitenkin lopettaa, piipahdin vain. Arki kutsuu nauravainen silmineen ja monine pyyteineen, se on moro.
Jaahas, arjessa on siis sulle niin paljon mukavaa silmänruokaa ja ajanvietettä --- ihan yömyöhään saakka-ko?
Jos olisit hän, tietäisit. Surusilmä olen.
Semmoista se on, mutta kaunis tunne tuo rakkaus <3
Jotenkin tuntuu lohduttavalta, että jollakin on samansuuntaisia tuntemuksia. Näin viime yönä melko hellyttävää unta naisesta johon aikanaan tutustuin, ainakin jossain määrin. Hän teki minuun lähtemättömän vaikutuksen, jonka hänelle myös kerroin. Tulin erittäin tahdikkaasti torjutuksi, mitä en ihmetellyt. Olihan asetelma melko mahdoton. Aikaa on kulunut jo jonkin verran ja kuvittelin olevani sinut asian kanssa, olinhan ilmoittanut hänellekin lopettavani yhteydenpidon. Siitä huolimatta jostain ryömii tällainen erittäin hempeä uni, jonka ei olisi halunnut loppuvan. No, nyt on sitten mennyt tämä päivä seiniä päin törmäillessä. Ei kiva.