Huomattu on!
Faneja täällä paljonki???
Mikä on bändin paras ja huonoin biisi?
Onko se huonoinkaan huono?
Upean omaperäistä on!
5
1485
Vastaukset
- Floyd-fani
Huonointa biisiä en keksikään. Enkä oikeastaan parastakaan. Black side of the moon -albumilla on monta helmeä. Myös Division bell - ja Momentary lapse of reason -levyt ovat mielestäni huippua. Shine on you cry diamond ja Atom heart mother myös hienoja biisejä.
Pink floydilla on aivan loistavaa tunnelmamusiikkia. - thatshit
Bark side of the moon ja money.
- RichardWrightObsession
Itse olen bändin SUUURI fani. Heidän musiikkinsa on vain hienoa ja upeaa.
Koko bändi on kiinnostava ja koukuttava. Ahhhh, ihailen heitä jokaista Barrettista Masoniin niin paljon!❤ Olen teini, joten minulla ei ikinä ollut chäänssejä tietää minkälaista se oikeasti oli silloin 70-luvulla oli. :(
Hmmm... Paras biisi. Paha kysymys. Kyllähän ne jotkut Sydin biisit ovat niin nerokkaita ja kauniita. Henk.koht. suosikki häneltä on kyl Flaming. Mutta ehkä kaikista kappaleista paras on ECHOES, heidän yli 20 minuutin mestariteos. Gilmourin ja Wrightin äänet yhdessä, kitarasoolot, groovyt bassolinjat, kauniit sanat, se progessiivisuus! Ei voi olla rakastamatta!
Sitten huonoin... Jotkut pitävät näitä ei albumilla olleita hyvin varhaisia kappaleita, kuten Sydin Apples and Orangesia, Scream thy last screamia ja Wrightin It Would Be So Niceä huonoina, mutta jonkun oudon preferennsin takia minä rakastan niitä. Oma "inhokkini" on Watersin Julia Dream. Sekin varhainen single. Ei yhtään Floydmainen kappale, mutta silti ihan kiva. Joten huonoinkin biisi on hyvä. - Anonyymi
PARHAAT BIISIT
THE WALL
SHINE ON CRAZY DIAMOND
ECHOES
HAVE A CIGAR
HUONON
1980-L PUOLIVÄLIN TUOTANTO- Anonyymi
Ihtelle toimii parhaiten yleensä kappaleet jotka ei ole niitä hittejä. Terveisin aloituspostaaja. Sama ilmiö tapahtuu hyvin monien muidenkin musanimien kohalla, että itselle ei toimi aina niin hyvin ne tunnetut hitit vaan kappaleet, jotka ei hittejä. Toki on hittibiisejä, jotka kolahtaa.
Pink floyd on siitä erinomainen, että harvoin tehneet sekundaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot453500Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe182901- 282584
- 702319
- 182171
- 452073
- 561901
- 581686
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111553- 171465