Upean omaperäistä on!

MrJuha82outolintu

Huomattu on!
Faneja täällä paljonki???

Mikä on bändin paras ja huonoin biisi?
Onko se huonoinkaan huono?

5

1477

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Floyd-fani

      Huonointa biisiä en keksikään. Enkä oikeastaan parastakaan. Black side of the moon -albumilla on monta helmeä. Myös Division bell - ja Momentary lapse of reason -levyt ovat mielestäni huippua. Shine on you cry diamond ja Atom heart mother myös hienoja biisejä.

      Pink floydilla on aivan loistavaa tunnelmamusiikkia.

    • thatshit

      Bark side of the moon ja money.

    • RichardWrightObsession

      Itse olen bändin SUUURI fani. Heidän musiikkinsa on vain hienoa ja upeaa.
      Koko bändi on kiinnostava ja koukuttava. Ahhhh, ihailen heitä jokaista Barrettista Masoniin niin paljon!❤ Olen teini, joten minulla ei ikinä ollut chäänssejä tietää minkälaista se oikeasti oli silloin 70-luvulla oli. :(

      Hmmm... Paras biisi. Paha kysymys. Kyllähän ne jotkut Sydin biisit ovat niin nerokkaita ja kauniita. Henk.koht. suosikki häneltä on kyl Flaming. Mutta ehkä kaikista kappaleista paras on ECHOES, heidän yli 20 minuutin mestariteos. Gilmourin ja Wrightin äänet yhdessä, kitarasoolot, groovyt bassolinjat, kauniit sanat, se progessiivisuus! Ei voi olla rakastamatta!

      Sitten huonoin... Jotkut pitävät näitä ei albumilla olleita hyvin varhaisia kappaleita, kuten Sydin Apples and Orangesia, Scream thy last screamia ja Wrightin It Would Be So Niceä huonoina, mutta jonkun oudon preferennsin takia minä rakastan niitä. Oma "inhokkini" on Watersin Julia Dream. Sekin varhainen single. Ei yhtään Floydmainen kappale, mutta silti ihan kiva. Joten huonoinkin biisi on hyvä.

    • Anonyymi

      PARHAAT BIISIT
      THE WALL
      SHINE ON CRAZY DIAMOND
      ECHOES
      HAVE A CIGAR
      HUONON
      1980-L PUOLIVÄLIN TUOTANTO

      • Anonyymi

        Ihtelle toimii parhaiten yleensä kappaleet jotka ei ole niitä hittejä. Terveisin aloituspostaaja. Sama ilmiö tapahtuu hyvin monien muidenkin musanimien kohalla, että itselle ei toimi aina niin hyvin ne tunnetut hitit vaan kappaleet, jotka ei hittejä. Toki on hittibiisejä, jotka kolahtaa.

        Pink floyd on siitä erinomainen, että harvoin tehneet sekundaa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      118
      12422
    2. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      63
      4972
    3. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      156
      4434
    4. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      465
      4188
    5. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      118
      4118
    6. 73
      3754
    7. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      54
      2843
    8. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      24
      2793
    9. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      57
      2069
    10. Kauhea ikävä iski

      Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko
      Ikävä
      21
      1687
    Aihe