Mun rima on korkealla

Itsekään en sitä aina tiedosta. Heti kun nainen alittaa rimaa, otan etäisyyttä. Jos nainen on kympin tyttö, kiinnostun. Aina kun tulee lapsuksia, alan epäillä. Sille en mahda mitään.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kyllä säkin vielä tuosta kehityt siihen vaiheeseen kun alat ymmärtää, että sinussakin on vajavaisuuksia toisen sukupuolen näkökulmasta.

Äänestä

Normaalia. Arvostan itseäni niin korkealle, ettei tulisi mieleenkään ryhtyä mihinkään ihmisen kanssa, joka ei tarjoa syystä tai toisesta samaa, minkä minä pystyn tarjoamaan. En puhu mistään materiasta nyt....toisaalta olen oppinut, että jokainen tekee virheitä. Ja jos toisessa on jokin piirre, joka ärsyttää, se ärsyttää todennäköisesti itsessäkin.

Äänestä

Rimoista ei aina ole kyse ... tai se rima voi olla mutkikas. Jossain asiassa se on korkealla, jossain matalalla. Tietty jos jokin ärsyttää, niin se on mietinnän paikka. Onko toisessa piirre joka hyvittää tuon ärsyttävän piirteen ... Jokaisen itse on ne arvioitava.

Äänestä

Tommosesta tulee rimakauhu ja onneksi en ole ihastunut tuollaiseen... Rakastan epätäydellisyyttä ja erilaisuutta, vihaan nipotusta ja yksinkertaista ajattelua. Se on vain keskinkertaista. Pidä sinä kymppisi, minä etsin revittyjä seteleitä, kulmien rosoumia ja mielenkiintoni pysyy niissä.

Olen huomannut myös, että usein noin puhuu ihminen, jolla ei ole elämässään hiojia ns. Ihmishöyliä, jotka opettaisivat heille jotain heistä itsestään. Ne on niitä p*skiaisia, joiden kermainen p*rse istuu valtaistuimella ja tekee mutupäätöksiä naisten takapuolen muodoista tai äänensävyistä. Ne on niitä ihmisiä, jotka valitsee aina oman ruokansa ja juomansa, matkansa ja menonsa.

Vihaan itsellisiä imbesillejä, joiden omahyväisen katseenkin tunnistaa kilometrien päähän. Ne tykkää auringosta ja teeskentelee hyvää, vaikka sisältä ovat kuitenkin raatelevaisia susis ja runtelevat heikompiaan muka hyveellisine aatoksineen, hyi yöks ja yökkis. En tykkää, enkä arvosta sellaisia.

Äänestä
  • ei mitään perinteisiä nyhveröitä ;D

    Äänestä

  • Komppaan tätäkin. Miksi alkaa millekään, jos näkee ettei riitä toiselle sellaisena kuin on. Aina löytyy parempaa. Mä uskon, että mies osaa pysähtyä, kun tulee laatua vastaan. Ja jos ei osaa, mä en ollut sitä mitä etsi. Muuttumaan pystyy vain rajallisessa määrin ja jos on omaa tahtoa. Toista ei pysty väkisin muuttumaan. Näin se vain on.

    Äänestä

  • Itse syyllistyt samaan, sinun rimahan se korkealla on? Sulle kelpaa vaan varmaan joku korkeesti koulutettu lääkäri tai tuomari ja siihen päälle kokemusta elävästä elämästä ...

    Äänestä

  • Pelkäätkö miehiä? Eikö nainen arvioi miestä?
    Jos ei se mies ihan noin paha ole?

    Äänestä

  • Pelkokärventäätakapuolta kirjoitti:

    Pelkäätkö miehiä? Eikö nainen arvioi miestä?
    Jos ei se mies ihan noin paha ole?

    En arvioi kuten ko. miehet pintaa.
    Lapsuudesta lähtien olen ollut kiinnostunut vain tietyn tyyppisistä ihmisistä ja miehistä. Niitä on todella hyvin harvassa. Siis jos puhutaan ihmisestä, jonka vuoksi tekisin jotain konkreettista ilmaistakseni kiinnostukseni.
    Silloin kun tällainen ihminen kuitenkin tulee kohdalle ja pitää kiinnostukseni yllä, se on Vau! Palvelen ja kunnioitan häntä ehdoitta, ystävyyteni on lojaalia, olen valmis suuriinkin uhrauksiin. Pidän vain sellaista sielua niin suuressa arvossa, onhan hän kokenut paljon ja se viisaus on syvällistä.

    Äänestä

Kun kukaan ei ole "kympin tyttö". Eo noin ajattelevan kanssa pysty rakentamaan parisuhdetta...

Äänestä

Eihän tuossa ole kysymys mistään rimasta, muuta kuin itseään kohtaan. Ihminen, joka pyrkii ja vaatii täydellisyyttä, on itse aika heikossa hapessa henkisesti; huono itsetuntemus- ja luottamus, ristiriitainen oman itsensä kanssa jne. Ihminen, joka hyväksyy itsensä ja rakastaa itseään terveellä tavalla, hyväksyy myös muita sellaisenaan kuin ne ovat, omana itsenään. Toi aloittajan rima kuulostaa lähinnä neuroottisuudelle itsensä ja muiden kanssa. Ihan hukassa olevalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ankaramieskertoo kirjoitti:

Itsekään en sitä aina tiedosta. Heti kun nainen alittaa rimaa, otan etäisyyttä. Jos nainen on kympin tyttö, kiinnostun. Aina kun tulee lapsuksia, alan epäillä. Sille en mahda mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu