Tällä aihealueella näkee, mitä venäläiset ja heidän mielistelijänsä ovat.
Venäläistä sivistystä
4
<50
Vastaukset
- SeAvarakatseinen
Enpä ihan noin paljon yleistä .... mutta likeltä liippaa....
Venäjällä on edelleen (mutta kuinka kauan?) eri kansallisuuksia, joiden arvot ja koko kulttuuri poikkeaa niistä tavoitteista, mitkä venäläisiä ja näitä orjakansoja johtavat R Y S S ÄT ovat asettaneet valtionsa päämääräksi.
Sosialismin kaudella tavoite oli täydellinen kommunismi, jota ei saavutettu, vaan pakosta, valtion sortuessa päätettiin kapitalismin kautta tavoitella jotain hyvää, mutta ollaankin nyt proletariaatin diktaruurin kautta (ja muistoa kunnioittaen) liu´uttu Stalinin aikaiseen, mutta hieman modernisoituun VL.Putin diktatuuriin!
Sivistyneillä venäläisillä on omat sisäpiirinsä, minne eivät pääse musikat, eivätkä hallitsevat R Y S S Ä T (nomenklatuura)
Palstalle kirjoittaa SE venäläinen heikoin aines, ja Pietarin haarakonttori palkitsee NE (jäljestä päätellen) alkoholitarjoilulla.Viisausgeenit puuttuvat?
" Palstalle kirjoittaa SE venäläinen heikoin aines, ja Pietarin haarakonttori palkitsee NE (jäljestä päätellen) alkoholitarjoilulla. "
Minäkin olen sitä mieltä, että tälle palstalle kirjoittaa venäläisten heikoin aines. Nämä onnettomat ureaan mieltyneet taistelijat ovat niiden ihmisten jälkeläisiä, jotka Stalinin risteytyskokeissa (30-luvulla) eivät saaneet perimäänsä apinan älyllisyyttä lisääviä geenejä. Apinoiden hyvälaatuista spermaa ei riittänyt kaikille hedelmällisessä iässä oleville venakoille, vaan osa joutui tyytymään juoppojen venäläismiesten kehnoon spermaan, ja lopputuloksen näemme nyt tälläkin palstalla.
- seppokuku
Tällä palstalla näkee myös kolmannen polven palauttelijoiden ja itkuvirsimiesten todellisen mielenmaiseman, joka on syvästi kiinnittynyt virtsaan ja ulosteihin. Tuskin lienee ainuttakaan viestiä missä paskaa ei mainittaisi.
Erityissuhde ulosteisiin
Olen minäkin jo useiden vuosien aikana pannut merkille, että Tehtaankadun ureamiehillä on jokin erityissuhde ulosteisiin. He eivät tosiaan osaa kirjoittaa yhtään viestiä, jossa ei ulosteita eikä peräaukkoa mainittaisi. Pojilla on tainnut olla erikoinen lapsuus?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1835027Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,204418Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993117Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2532962Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432902- 522511
- 271929
- 351770
- 221767
- 681751