Käräytetäänkö N*a se yhdessä? ;)

"palkka" sille, tosin kaikkihan tietävät asian oikean laidan, eli mitään käräytystä ei tapahtuisi, ainoastaan sen mies saisi tietää ;)
958
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ny mä en kyllä tiiä mistä sä puhut???? No ehken olekaan oikea henkilö

Äänestä

Ei kuulu meille vaikka pettäminen on väärin :D)

Äänestä

Niina ja sinä tiedätte jonku naisen pettävän aviomiestään? Onko Niinan tomppa tai Jakkeliini ihastunut tähän varattuun naiseen ja Ninnuliini haluaa kostaa sen?

Äänestä
  • Mikä ihmeen Jakkeliini? ;D

    Äänestä

  • onsullajutut kirjoitti:

    Mikä ihmeen Jakkeliini? ;D

    Jarkko, Tomi, Niina. Joku gänpäggi niillä.

    Äänestä

  • Voi näitä kostajia, on ne niin katkeria tapauksia. Eikö elämässä ole muuta sisältöä kuin kostaminen. Tähän on pakko ottaa kantaa, koska tämä voisi olla vaikka minulle. Vastaus on: Mieheni kyllä tietää hyvinkin tarkkaan missä mennään, hän vain ei halua luovuttaa, ja perusteli sen sillä, että "minä ajattelin heti silloin jo alussa, että olet niin kokematon, ja pumpulissa kasvanut, että pakkohan sinullekin on joskus tulla "uteliaisuus" muualle, mutta päästiin näinkin pitkälle, se oli positiivinen yllätys". Hän viittasi siihen, koska mieheni on minun ensirakkauteni, ja olemme olleet jo 19 yhdessä, ja nyt "vasta" ihastuin johonkin toiseen". Sinänsä aika fiksusti ajateltu, ei siinä mitään, mutta uskon, että hänelle se on vain niin kova paikka, koska hän oli jo ehtinyt elää "nuoruuttaan", ja oli jo kyllästynyt säheltämään, ja sitten osui pieni pupunen, joka loikki aivan omia polkujaan, monesti jopa karkasi;D oikein nauttisin, kun joku tulisi yrittämään ns. "käräytystä", kyllä siinä se käräyttäjä saisi siipeensä, polttaisin siipensä. olen kiltti, mutta vahva, ja en kerrassaan hyväksy toisten ihmisten asioihin puuttumista, kieroilua, kostamista jne. Saisi käräyttäjä kuulla kunniansa, ja julkisesti. Tervetuloa käräyttämään. Pelkkä ajatus näistä katkerista ihmisistä saa vereni kiehumaan. Ja mieshän olisi vain ylpeä, ostaisi minulle varmaan Cartietin sormuksen:D

    Äänestä

appuu ittelles.

Äänestä

Siinäpä käryttävät vain itsensä.

Äänestä

Toiset ne elää elämää iloineen ja suruineen, sitten on aloittajan kaltaisia joiden osa elämän taipaleella on vain elää toisten kautta, ilman mitään todellisia elämänkokemuksia. Kolkkoa, tyhjää ja merkityksetöntä, mutta jokainen valitsee tiensä :) Normi-ihmiset käy vain kääntymässä palstalla, toivotaan että aloittajakin uskaltautuu bunkkeristaan päivänvaloon ja ihmisten ilmoille ja yrittää hankkia omaakin elämää ;)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Olisiihanoikea kirjoitti:

"palkka" sille, tosin kaikkihan tietävät asian oikean laidan, eli mitään käräytystä ei tapahtuisi, ainoastaan sen mies saisi tietää ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu