Oletko varvistellut laavassa sokaistuneena punaisesta hiilloksesta. Oletko kiivennyt vuoren huipulle huomataksesi edenneesi vain yhden askeleen. Oletko huutanut tuntemattomalle peilikuvallesi punaisin silmin maailman epäoikeudenmukaisuutta. Oletko luovuttanut herätäksesi todellisuuteen, ettet pystynytkään. Oletko luullut onnistuneesi pudotaksesi syöksykierteellä epäonneen solaan. Oletko luullut ymmärtäväsi todetaksesi ettet ymmärtänyt mitään. Oletko ollut rakastunut ?
Mitä oletkaan tehnyt
kaikkea
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
No kaikkea olen yrittänyt. Ei auttanut. Olen rakastunut.
tulivuoren juurella, ruumiinlämpötila pysyy nollan alapuolella.
odotteletko häntä Syväjäässä?
on tunnettu lämpimistä ilmoista.
Heitin ylpeyteni menemään että en menettäisi elämäni tärkeintä miestä.
No mihin hän jäi, koska olet täällä?
Ylpeydellä ei koskaan selviä rakkausasioissa! Ei väliä ovatko
Tulee hän jäljestä, toivottavasti...
Sitä toivon sydämestäni teille ja myös muille tänne. Ylpeys on luonnollista joissakin tilanteissa vaikkei aina rakentavaa. Me ihmiset vain olemme ihmisiä :)
Sanoin että ylpeys koska suorastaan anelin häntä antamaan suhteelle mahdollisuuden. Se saattoi kannattaa sillä hän on alkanut näkemään MEIDÄT tärkeämpänä kuin sen joka meitä on pitänyt erossa. Jos joku nyt ajattelee että jo on tyrkky nainen niin ajatelkoon, en aio luopua kullastani ihan tuosta noin vain.
En ole. En ole. En ole. En ole. En ole. En ole. Olen.
Elän arvojeni varassa. Ja mä teen, mitä Jeesus toivoo. Ja ei se koko ajan jotain toivo.
Joskus huomaan ymmärtäväni Jumalaa vasta, kun asiat pyörii silmieni edessä kuin
elokuvassa. Ja sitten muistan, että ai niin kyllähän se Pyhä Henki asiasta muistutti
noin 3 vuotta sitten. Mutta kivaa tää on. Ja olen käyttänyt tähän paljon aikaa.
Mutta eihän sitä pieni ihminen ymmärrä kaikkea universumissa ja kyllä teen virheitä
välillä, vaikka inhoan niitä.