En usko palstaikävään

Täällä ei ole yhtään aitoa kaipausta ja ikävää.
Pelkkää satuilua palsta täynnä.
Jos ikävän määrä on tarpeeksi ja ikävä on oikeaa ja aitoa, niin sillon yleensä otetaan oikeasti yhteyttä eikä tällasta pelleilytouhua.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

olet oikeassa , siksi olen vetänyt tämän täysin lekkeriksi ja suosittelen muille sama , mutta moni jaksaa vielä uskoa että täältä löytyisi jotain :(

Äänestä

ikävästä on ihan jossain muualla ja jotakin muuta kun tänne kirjoitettuja sanoja.

Äänestä

Kun vaan olisi rohkea

Äänestä
  • Kokeile, kysele ja kuulostele, niin saat kerättyä sen kadoksissa olevan rohkeutesi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eijaksaenääeeslukea kirjoitti:

Täällä ei ole yhtään aitoa kaipausta ja ikävää.
Pelkkää satuilua palsta täynnä.
Jos ikävän määrä on tarpeeksi ja ikävä on oikeaa ja aitoa, niin sillon yleensä otetaan oikeasti yhteyttä eikä tällasta pelleilytouhua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu