Kärsittekö kauneudestanne?

älkääolkokademulle

Minusta on hinoa olla kaunis, mutta joskus se ärsyttää kun on ain ahuomion keskipiste. Mihinkään ei voi mennä etteikö joku vinkkaisi silmää ja kehuisi kuinka kaunis olet. Mieheni ei ole onneksi mustasukkainen, nauramme vaan moisille huudoille ja snaoille. Onhan se kivaa että treffipyyntöjä tulee ja joka paikassa kehutaan, mutta olisi kiva joskus olla vaan ruahasa kaupoilla. Kivahan se on että mies on ylpeä ja lapset tykkää kun äiti on kaunis, mutta joskus se rasittaa. Onko tuttua teille? Olisi kiva olla tavis vaan ja nuttia rauahllisisesta jasata, mutta aina joku lääppii ja kehuu. Huh huh.. kokeilkaapa joskus, käytte vaik kampaajalla ja ihonhoitajalla ja meikkajaalla ja ostatte kalliit vaatteet, ja meette kaupungille, jos ette oo luonnostanne kaunis niin kosmeettisesti voi kaunistaa itsensä, mun ei tartte onneksi. Mut kokeilkaa ei se oo teiltä pois, yks päivä olla kaunis, mä kun joudun oleen elämäni loppuun asti huomion keskipiste.

12

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ihan.Tavallista

      Että taas alkoi vähän nupissa sulla viiraamaan? Kerronpa sulle sellaisen tosiasian, että naisia aina vikitellään, oli ne kauniita tai tuiki tavallisen näköisiä.

      • yrjöönrumienpäälle

        mä en katselisi rumaa naista yhtään, ohitan ne tuotapikaa. Jos baaritiskillä tulisi joku ruma viereen, kääntäisin selän ja katseen pois.
        Naisen kuuluu olla kaunis, sievä ja vetoava jotta kaikki miehet kiinnostuu, silloin tietää että katselee oikeeta naista ei mitään tekokaunista.


      • Ihan.Tavallista

        Sulta jäi tänään lääkkeet väliin? Jos sinä, rumilus tulisit kadulla vastaan, vaihtaisin puolta. :D


      • paavopetomies
        Ihan.Tavallista kirjoitti:

        Sulta jäi tänään lääkkeet väliin? Jos sinä, rumilus tulisit kadulla vastaan, vaihtaisin puolta. :D

        Mene hyvänen aika kauneushoitolaan, kampaajalle ja rasvaimuun, kun oot noin kade ap:lle. Rumuus ei haittaa jos on arka ja kateellinen, eikä kehtaa olla ihmisten ilmoilla.


      • Ihan.Tavallista
        paavopetomies kirjoitti:

        Mene hyvänen aika kauneushoitolaan, kampaajalle ja rasvaimuun, kun oot noin kade ap:lle. Rumuus ei haittaa jos on arka ja kateellinen, eikä kehtaa olla ihmisten ilmoilla.

        Minulla ei ole koskaan ollut tarvetta olla kenellekään kateellinen.


      • 11221122
        yrjöönrumienpäälle kirjoitti:

        mä en katselisi rumaa naista yhtään, ohitan ne tuotapikaa. Jos baaritiskillä tulisi joku ruma viereen, kääntäisin selän ja katseen pois.
        Naisen kuuluu olla kaunis, sievä ja vetoava jotta kaikki miehet kiinnostuu, silloin tietää että katselee oikeeta naista ei mitään tekokaunista.

        Voi kun minä en huolisi edes ketään baaritiskillä roikkuvaa ukkoa...


      • Kohtalotoveri1

        Sen verran oli näppisvirheitä tällä naikkosella että taisi olla aika "pätkässä" kun laittoi viestiä!


    • tarkkisluokat

      Voit omasta mielestäsi olla vaikka kuinka kaunis, mutta olet erittäin tyhmä, opettelisit nyt ensiksi lukemaan ja kirjoittamaan, olet tainnut käydä tuon apukoulun tai erityiskoulun.
      Ei kukaan katso kauvaa noin ääliötä naista.

    • oletvanhakatkeraakka

      -Hinoa
      -ain
      -ahuomion
      -etteikö
      -snaoille
      -ruahasa
      -ruaahllisisesta
      -nuttia
      -jasata
      -meette
      -vaik
      -oleen
      Olet kuitenki tyhmä, pelkällä kauneudella ei pitkälle pääse Lässy

    • Hah-hah-haaa

      Pelkällä pinnalla ei pitkälle pötkitä. Jos nuppi on tyhjä, niin elämä jää kovasti vaillinaiseksi. Mistä siis pitäisi olla kade?

    • Lissu_on_förbi

      Olis se noloa, jollei osaisi edes kirjoittaa. Niin tyhmää akkaa en huolis.
      Aloittaja on juuri sellainen.

      • Samaasoopaa

        Tuo aloittaja on melko varmasti mies, jota tosiaan KUKAAN ei huolisi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      84
      3402
    2. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      25
      2014
    3. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      194
      1924
    4. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      341
      1316
    5. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      84
      1279
    6. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      89
      1137
    7. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      82
      923
    8. Varoitus kyläläisille Suomussalmella

      Paikkakunnalla on ilmennyt huolestuttavaa toimintaa jossa kaksi aikuista miestä ( Dimitri ja Teemu ) on syyllistynyt nuo
      Suomussalmi
      12
      915
    9. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      23
      845
    10. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      61
      790
    Aihe