Kärsittekö kauneudestanne?

älkääolkokademulle

Minusta on hinoa olla kaunis, mutta joskus se ärsyttää kun on ain ahuomion keskipiste. Mihinkään ei voi mennä etteikö joku vinkkaisi silmää ja kehuisi kuinka kaunis olet. Mieheni ei ole onneksi mustasukkainen, nauramme vaan moisille huudoille ja snaoille. Onhan se kivaa että treffipyyntöjä tulee ja joka paikassa kehutaan, mutta olisi kiva joskus olla vaan ruahasa kaupoilla. Kivahan se on että mies on ylpeä ja lapset tykkää kun äiti on kaunis, mutta joskus se rasittaa. Onko tuttua teille? Olisi kiva olla tavis vaan ja nuttia rauahllisisesta jasata, mutta aina joku lääppii ja kehuu. Huh huh.. kokeilkaapa joskus, käytte vaik kampaajalla ja ihonhoitajalla ja meikkajaalla ja ostatte kalliit vaatteet, ja meette kaupungille, jos ette oo luonnostanne kaunis niin kosmeettisesti voi kaunistaa itsensä, mun ei tartte onneksi. Mut kokeilkaa ei se oo teiltä pois, yks päivä olla kaunis, mä kun joudun oleen elämäni loppuun asti huomion keskipiste.

12

103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ihan.Tavallista

      Että taas alkoi vähän nupissa sulla viiraamaan? Kerronpa sulle sellaisen tosiasian, että naisia aina vikitellään, oli ne kauniita tai tuiki tavallisen näköisiä.

      • yrjöönrumienpäälle

        mä en katselisi rumaa naista yhtään, ohitan ne tuotapikaa. Jos baaritiskillä tulisi joku ruma viereen, kääntäisin selän ja katseen pois.
        Naisen kuuluu olla kaunis, sievä ja vetoava jotta kaikki miehet kiinnostuu, silloin tietää että katselee oikeeta naista ei mitään tekokaunista.


      • Ihan.Tavallista

        Sulta jäi tänään lääkkeet väliin? Jos sinä, rumilus tulisit kadulla vastaan, vaihtaisin puolta. :D


      • paavopetomies
        Ihan.Tavallista kirjoitti:

        Sulta jäi tänään lääkkeet väliin? Jos sinä, rumilus tulisit kadulla vastaan, vaihtaisin puolta. :D

        Mene hyvänen aika kauneushoitolaan, kampaajalle ja rasvaimuun, kun oot noin kade ap:lle. Rumuus ei haittaa jos on arka ja kateellinen, eikä kehtaa olla ihmisten ilmoilla.


      • Ihan.Tavallista
        paavopetomies kirjoitti:

        Mene hyvänen aika kauneushoitolaan, kampaajalle ja rasvaimuun, kun oot noin kade ap:lle. Rumuus ei haittaa jos on arka ja kateellinen, eikä kehtaa olla ihmisten ilmoilla.

        Minulla ei ole koskaan ollut tarvetta olla kenellekään kateellinen.


      • 11221122
        yrjöönrumienpäälle kirjoitti:

        mä en katselisi rumaa naista yhtään, ohitan ne tuotapikaa. Jos baaritiskillä tulisi joku ruma viereen, kääntäisin selän ja katseen pois.
        Naisen kuuluu olla kaunis, sievä ja vetoava jotta kaikki miehet kiinnostuu, silloin tietää että katselee oikeeta naista ei mitään tekokaunista.

        Voi kun minä en huolisi edes ketään baaritiskillä roikkuvaa ukkoa...


      • Kohtalotoveri1

        Sen verran oli näppisvirheitä tällä naikkosella että taisi olla aika "pätkässä" kun laittoi viestiä!


    • tarkkisluokat

      Voit omasta mielestäsi olla vaikka kuinka kaunis, mutta olet erittäin tyhmä, opettelisit nyt ensiksi lukemaan ja kirjoittamaan, olet tainnut käydä tuon apukoulun tai erityiskoulun.
      Ei kukaan katso kauvaa noin ääliötä naista.

    • oletvanhakatkeraakka

      -Hinoa
      -ain
      -ahuomion
      -etteikö
      -snaoille
      -ruahasa
      -ruaahllisisesta
      -nuttia
      -jasata
      -meette
      -vaik
      -oleen
      Olet kuitenki tyhmä, pelkällä kauneudella ei pitkälle pääse Lässy

    • Hah-hah-haaa

      Pelkällä pinnalla ei pitkälle pötkitä. Jos nuppi on tyhjä, niin elämä jää kovasti vaillinaiseksi. Mistä siis pitäisi olla kade?

    • Lissu_on_förbi

      Olis se noloa, jollei osaisi edes kirjoittaa. Niin tyhmää akkaa en huolis.
      Aloittaja on juuri sellainen.

      • Samaasoopaa

        Tuo aloittaja on melko varmasti mies, jota tosiaan KUKAAN ei huolisi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      237
      2678
    2. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1134
    3. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      1088
    4. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1002
    5. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      995
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      907
    7. Mitä toivoisit

      Välillämme vai toivoisitko mitään näiden vuosien jälkeen?
      Ikävä
      63
      841
    8. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      41
      797
    9. Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto
      Maailman menoa
      237
      790
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      120
      753
    Aihe