"Ravintola myi asiakkailleen ihmislihaa Nigeriassa – takahuoneesta tehtiin karmiva löytö"
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1431821454867.html
Iltasanomat elää näillä kohujutuillaan, joihin ei oikeastaan ole mitään luotettavaa lähdettä.
Tällaset otsikot myy ja niillä tehdään rahaa, vaikka ne olisivatkin toimittajien mielikuvitusta.
http://www.snopes.com/horrors/cannibal/nigeria.asp
Iltasanomien ihmisliha-uutinen
3
<50
Vastaukset 3
- Anonyymi
Monet kuuluisuudet ovat syöneet ihmislihaa Los Angelesin pahamaineisessa kannibaaliravintolassa, Cannibal Club’issa.
Ravintolan vakioasiakas Katy Perry sanoi hiljattain: “Kannibalismi on paljon yleisempää kuin saattaisit ajatella; ihmisliha on parasta lihaa“.
Tuo ravintola kehuu palvelevansa “L.A.’n kulttuurieliittiä“, ja Cannibal Club’in webbisaitti tekee selväksi, että he spesialisoituvat ihmislihan valmistukseen joka tulee “nuorista ja terveistä ruhoista” – joita saadaan kuulemma mm. testamentattuna.
http://www.thepukki.fi/blog/post/nooan-paivat-osa-2- Anonyymi
Testamenttien tekiöillä on silloin suuri vaara joutua auton yliajamaksi.
- Anonyymi
Muistan joskus 1950 tai 60 luvulta jutun, kun jossain lehdessä kerrottiin, nuorten pulskien poikien katoamisista, en muista kaupunkia mutta Yhdysvalloista oli kumminkin kyse, jokin ravintoloitsija oli myynyt annokset possunlihana ravintolassaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???411897Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101280- 991031
- 102908
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88894- 66741
- 33632
Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.68518Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku13508- 78501