Olen miettinyt että kannattaisi ehkä muuttaa suomesta Kreikkaan koska kaikki, Suomi mukaanlukien syytää sinne rahaa ja ottaa suomalaisilta pois.
Huomioin myös sen että Kreikassa saa eläkkeenkin jo muistaakseni viiskymppisenä.
Huomioin myös sen että Kreikassa saa eläkkeenkin jo muistaakseni viiskymppisenä.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Pannaan harkintaan kun Soinikin käänsi takkinsa.
Juu mene sinne. Etenkin jos olet saksalainen investointipankkiiri. Heillehän ne tuet menee. Tavalliset kreikkalaiset eivät ole ahdinkoaan aiheuttaneet. He eivät tukia saa. Propaganda puhuu heistä pskaa, jota tyhmimmät uskovat. Kreikassa tekee 11 ihmistä itsemurhan joka kuukausi koska ovat menettäneet kotinsa, työpaikkansa, terveydenhuoltonsa jne.
SUomen ei olisi koskaan pitänyt mennä euroon mukaan, mutta Lipponen ja Niinisto hinkusivat mukaan kaikkiin ytimiin. Siellä ollaan nyt. Suomen kansan sinne syytämät rahatahat eivät koskaan tule takaisin.
Nykyään persutkin tykkää tästä tilanteesta ja kun mennään pidemmälle, nähdään että he antavat koko ajan enemmän myöden Kokoomuksen toiveille.
Kreikan itsemurhien määrää en paljon korostaisi noilla luvuilla, jos tilasto tosiaan on edelleen noin matalalla tasolla.
Suomessa tehdään moninkertainen määrä itsemurhia. Elämä Suomessa on oaljon kovempaa kuin Kreikassa.
Suomi liittyi Euroon ja Euroopan Unioniin koska vaihtoehdoksi meidän poliittiselle eliitille annettiin se että Suomi murskataan kiviajalla. Jäsenyydestä Suomi sai palkkioksi tämän kuplatalouden jossa meillä muka meni tähän asti tosi hyvin. Sama kiristäminen jatkuu edelleen.
Nyt EU:ssa ollaan siirtymässä uuteen vaiheeseen joka on suunniteltu jo kymmeniä vuosia sitten. Valtiot ajetaan isoihin talousvaikeuksiin ja EU hajotetaan. Tilalle tarjotaan pelastajaksi yhtä maailman hallintoa. Tästä syystä länsi on vaihtanut lukuisten valtioiden hallintoja sodilla ja vallankumouksilla. Ukraina on yksi esimerkki. Irak, Syyria ja Libya ovat muita esimerkkejä.
Miten tämä liittyy erityisesti Tampereeseen?