Kankaanniemi erottava!

KyöstiP_

23

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huppelis

      Ja kaiken lisäksi Soini piti miniloman, mutta puolueen mukaan Soinin poissaoloon ei liity mitään dramatiikkaa - niinpä niin. Nyt odotellaan selityksiä näistä tapauksista.

    • tekopyhätoimi
      • Siinäpä_ongelma

        Vaimo ymmärtää ja ottaa asian rennosti, mutta äänestäjät eivät.


    • vaikeaaaa

      Miksi tämä tiedottaminen on niin vaikeaa. Jonkun PS:n johdossa olevan naisen olisi pitänyt jo antaa asiasta lausunto ja sanoa, että puolue tuomitsee Toimin käytöksen ja että tapaukselka on seuraamuksia. Asia olisi sillä käsitelty.

      • pSS.rötösaateli

        Soini rakastaa rötöstelijöitä, joten ei hätää. Persuilu on hörhöilyä ja päinvastoin.


    • JussiofFinland

      Parempi seksiviestit kuin puolueen anti-islamistien homostelu. Halla-ahon suosikki Hyttinen ajaa homopatsasta Helsinkiin.

      • suuret

        Meidän kotikunnailla oli aikoinaan kova sana Vennamolaisilla, etenkin karjalaiset pitivät Veikko Vennamoa ihan idolina. No, hyväähän Veikko teki uudisasutuksen karjalaisille ja silloin aikoinaan, kun oliko Suomessa työttömiä n. alle 100.000 henk, niin Kekkonen laitto "hätätila hallituksen", jossa Veikko Vennamo oli yhtenä. Näis Kekkonen kutsu kaikki pätevät silloin "remmiin".Veikko ja Urkki ei muulloin tulleet oikein juttuun. Linnanjuhliin Sirkan kanssa kylläkin kutsuttiin.Vennamon jatke on nyt PS puolue.Vaikuttaa kaiketi siltä, että PS:lla on erikoinen lapsuus, nuoruus ja nykyajan elämä.


    • ÄllöttäväPersu

      Monon kuva persiiseen tällaiselle törkyukolle!

      • dirtyoldman

        No ainakin samantien ulos hallitusneuvotteluista. Jos olisi jollain tavoin fiksu, niin olisi jo itse ilmoittanut erostaan! Politiikassa pitää muistaa, että asiat ovat niin kuin miltä ne näyttävät


    • SedätTykkääTytöistä

      Eikös se kuulu näihin helluntailaisten ja lestaadiolaisten perinteisiin, että saarnamiehet ajavat riivaajan pois nuorista tytöistä. Jos se on sitä kulttuuria se.

    • Pois.eduskunnasta

      Onko tämä niitä kristillisiö perhe-arvoja?

    • eiunohdu

      Ja tapaus Hongisto....

      • potkut

        kansanedustaja Toimi Kankaanniemi entinen KD, uskonnollinen ihminen on alkanut perussuomaisten tapaa puhumaan sex-juttuja. Onko nää persut kaikki jotenkin sex-hurjastelijoita tai alkossa käviöitä.Kyllä Toimi Kankaanniemestä meni maku!


    • Halla-ahon_äänestäjä

      miten niin erottava. Demarit kuuluvat rangaistavien penkille vuosi kausia ajaneet panopuitaan virkohin



      PANEMALLA SAADUT VIRAT OVAT HUOLESTUTTAVIA JUNGNER JA MUIJA ylessä JA NIIN EDELLEEN

      En ihan tarkkaan ymmärrä miksi tämä kankaaniemi-case vieläkin jatkuu Ilkka Kanervan jälkeen ihan kohtuutonta kohinaa

      eikö nyt olla tasa-arvoisia ja naiset ja miehet voivat lähettää seksiviestejä

      ilman että Soini kommentoi asiaa?

      Huolestuttava piirre on se, että Perussuomen parissa on naisia,

      jotka levittävät tällaista lehtiin vaikka ovat tasa-arvoisia

      Jotain kummaa epälogiikkaa tässä on

      Se on huolestuttavaa että Halosen ukkeli ja tytär loisii yliopistovirassa

      Halosen ex-rakastaja Tuomioja hoitaa ulkopolitiikkaa yhdessä

      ja että expiispa Ilkka Kantolan muija on johtajavirassa eli hänen entinen rakastajansa nousee arvossa

      ja että Lipposen akka oli eduskunnassa jne.

      panemalla saadut demarivirat

      • mene_hoitoon

        Suksi sinä spämmääjä hevon vittuun. Sekavaa, asiaan liittymätöntä paskaa taas kerran.


      • JUOPPOKEPULAINEN

        olen hoidossa panemassa peppepin kanssa kysyjää
        olenhan juoppo
        kepuliasta


    • kadehomo

      Toki Kankaanniemi valitsi huonosti kohteensa. Viisas homoei olisi ollut yhtään pahitteeksi pillunkateelle luuseriporukalle!

    • Silloin kirjanoppineet ja fariseukset toivat hänen luoksensa (lähes) aviorikoksesta kiinniotetun Toimin, asettivat hänet keskelle
      4. ja sanoivat Jeesukselle: "Opettaja, tämä Toimi on tavattu itse teosta, aviorikosta tekemästä.
      5. Ja Mooses on laissa antanut meille käskyn, että tuommoiset on kivitettävä. Mitäs sinä sanot?"
      6. Mutta sen he sanoivat kiusaten häntä, päästäkseen häntä syyttämään. Silloin Jeesus kumartui alas ja kirjoitti sormellaan maahan.
      7. Mutta kun he yhä edelleen kysyivät häneltä, ojensi hän itsensä ja sanoi heille: "Joka teistä on synnitön, se heittäköön häntä ensimmäisenä kivellä".
      8. Ja taas hän kumartui alas ja kirjoitti maahan.
      9. Kun he tämän kuulivat ja heidän omatuntonsa todisti heidät syyllisiksi, menivät he pois, toinen toisensa perästä, vanhimmista alkaen viimeisiin asti; ja siihen jäi ainoastaan Jeesus sekä Toimi, joka seisoi hänen edessään.
      10. Ja kun Jeesus ojensi itsensä eikä nähnyt ketään muuta kuin naisen, sanoi hän hänelle: "Toimi, missä ne ovat, sinun syyttäjäsi? Eikö kukaan ole sinua tuominnut?"
      11. Hän vastasi: "Herra, ei kukaan". Niin Jeesus sanoi hänelle: "En minäkään sinua tuomitse; mene, äläkä tästedes enää syntiä tee".

    • Soinin.omistamat

      Persut vaikuttavat olevan rötöstelijöiden, juopplallien ja huoripukkien puolue?

      • Halla-ahon_äänestäjä

        https://www.youtube.com/watch?v=F9GfPY4D2Ss
        KokHoomukshen kaHnshanedushtaja Shampsha KatHaja oshuu ERITTHÄIN HYVHIN oikHeaan.
        Videon taustaa:
        Kokoomuksen kansanedustaja Sampsa Kataja esiintyi 20.12.2011 eduskunnan täysistunnossa vahvassa


      • jatkuneet.vuosia

    • ootellaanviiltoja

      No mutta kohta leikataan okein kunnon siivuja juopposuomen kaikenmailman eläteistä toivotaan että ylestäkään ei jää kuin ehkä vähän kivijalkaa.

      koko maa on yhtä pornomenoa ja kaljan kinnaamista, mikä tämä tälalinen valtakunta mukamas on hah!

      ja virkapaikoilla henkilöitä joiden tekemisiä vuosikaupalla ratkotaan ei hyvältä näytä eikä ole.

      • on_potenssia

        Toimi persujen ehdokkaaksi eduskunnan puhemieheksi !!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      95
      1503
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1043
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      399
      905
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      163
      880
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      737
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      56
      733
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      678
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      645
    9. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      641
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      632
    Aihe