Uskovainen ukkomies, hänellä oli säpinää avustajansa kanssa, antoi tälle potkut, juttu meni oikeuteen, miten siinä lopulta kävi?
Kuka muistaa Reijo Hongiston
Miten.kävi
32150
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Avustaja voitti oikeudenkäynnin. Eduskunnan kanslia ei valittanut tuomiosta. Tuomari totesi että potkut laittomat ja Hongistolla ja avustajalla läheisempi suhde kuin työkaveruus.
http://www.metro.fi/uutiset/a1387805525631
Joutuiko Hongisto tai puolue maksamaan naiselle korvauksia?
Työnantaja oli siis eduskunta! Eli me maksoimme nuokin viulut.
PANEMALLA SAADUT VIRAT OVAT HUOLESTUTTAVIA JUNGNER JA MUIJA JA NIIN EDELLEEN
En ihan tarkkaan ymmärrä miksi tämä vieläkin jatkuu Ilkka Kanervan jälkeen
eikö nyt olla tasa-arvoisia ja naiset ja miehet voivat lähettää seksiviestejä
ilman että Soini kommentoi asiaa?
Huolestuttava piirre on se, että Perussuomen parissa on naisia,
jotka levittävät tällaista lehtiin vaikka ovat tasa-arvoisia
Jotain kummaa epälogiikkaa tässä on
Se on huolestuttavaa että Halosen ukkeli ja tytär loisii yliopistovirassa
Halosen ex-rakastaja Tuomioja hoitaa ulkopolitiikkaa yhdessä
ja että expiispa Ilkka Kantolan muija on johtajavirassa eli hänen entinen rakastajansa nousee arvossa
ja että Lipposen akka oli eduskunnassa jne.
panemalla saadut demarivirat
Persujen eduskuntaryhmä on aivan ala-arvoinen. Juoppoja, rikollisia, huorintekijöitä, tuollaisia äänestätte. Onko äänestäjät samanlaista roskaväkeä, paskasakkia?
myös demari panee sen minkä sipilä antaa
Persupuolue kaikkine hörhöineen on ihan puheenjohtajansa näköinen?
Pieni kupin ottaminen ei vielä ole juoppoutta. Ja kukapa ei joskus olisi pikku rötöksiä tehnyt, satunnaisiin syrjähyppyihin syyllistynyt tai vähintään toista naista sillä silmällä katsellut? Isä taivaassa ymmärtää ja antaa anteeksi. Jeesuskin oli syntisten ystävä ja antoi jokaiselle toisen mahdollisuuden. Kankaanniemi on ihan hyvä mies, oikein tervevaistoinen pukki mieheksi. Jossain rehevässä Italiassa Toikan viestit panisivat väen vain myötätuntoisesti naureskelemaan. Täällä Suomessa on liikaa tiukkapipofemakkoja ja feministien miespuolisia ja puolimiehisiä myötäjuoksijoita.
"Se on huolestuttavaa että Halosen ukkeli ja tytär loisii yliopistovirassa"
Sellaisessahan Halla-ahokin loisi ennen kuin pääsi loisimaan paljon paremmin palkatuihin virkoihin.
Halosen ukkeli ja tytär "loisii" viroissa jossa on tulosvastuu, mutta Halla-aholla ei ole tulosvastuuta mihinkään suuntaan. Hän voi nypläillä olemattomia ongelmia saamatta koskaan mitään aikaiseksi edes niissä. Riittä kunhan kirjoittelee tarpeeksi nuivia mutta muuten heikkoja blogikirjoituksia tarpeekisi tiheään ja ylläpitää "profeetan maineensa" tarpeeksi monen helposti höynäytettävän silmissä. Siinä auttaa hänen edellinen elämänsä jolloin hän "loisi" yliopistolla kielinikkarina oppien retoriikan ja "tyylilaijen" salat ja temput.
Parannusta on tapahtunut. Kolmen H:n kolpasta ryhmässä on vain yksi jäljellä! Yksi erotettiin ja yksi pantiin sivuraiteille Brysselin takanurkkaan muslimijohtajan valvovan silmän alle..
Miksi se yksi H saa jatkaa?
Persut ovat juoppojen, rikollisten ja huorintekijöiden ikioma puolue.
Hyvin muistetaan Hongiston sekoilut ja käräjät. Media on unohtanut. Täytyykö heitä muistuttaa?
Siinä kanssa yksi varsinainen "rakennettu kohu", ja koska siinä ei kohuaineksia ollut, asia pysyi hetken väkinäisesti täälläkään pinnalla.
Ei kai hongisto mikään uskovainen ole?
Onko Hongisto ateisti?!
Millaista säpinää heillä oli? Harrastivatko oraalista seksiä?
Eduskunnan pienessä työhuoneessa paneskelivat. Oli kyllä harvinaisen rietasta touhua, Ilkka Kanervakin ihmetteli.
En muista, ihan outo nimi ja tapaus. Mikä tässä on niinkuin pointtina? Sekö että kun muutkin tekevät hölmöilyjä niin Toimin toilailut lievenisivät? Jos tämä on tavoite niin eihän se muuta sitä että Toimi on täysi tollo. Myös tämä Hongisto saattaa olla tollo. Siinä on sitten kaksi tolloa.
Aika tollo pitää sitten olla, että viitsii tollo, kahden tollon touhuja kommentoida.
http://www.metro.fi/uutiset/a1387805525631
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014071818500509_uu.shtml
Hiljaista ollut mediassa tästä suhteesta.
Me persut ole eläviä ihmisiä. Kaikilla on se päällinmäisemä. Hogistolaisilla naiset ja halla-aholaisilla miehet.
Näiden lahkouskovaisten kanssa on aina sama kuvia, joka johtuu siitä että he ovat toisaalta synnittömiä ja olevinaan kaiken maallisen yläpuolella ja toisaalta he myös rypevät synnissä, mutta siitä ei saa heille huomauttaa ainakaan kriittiseen sävyyn.
Jos nyt lahkolainen on sekaantunut seksuaaliseen häirintään työpaikallaan tai vaikkapa lasten tai nuorten seksuaaliseen hyväksikäyttöön, mikä on yllättävän yleistä, niin aina syyllinen on siellä hyväksikäytetyn puolella, sillä uskovainen voi vedota uskoonsa!
Uskovainen siis uskoo olevansa aina oikeassa ja täysin synnitön, jos syytteet kohdistuvat häneen itseensä. Siksi he puhuvatkin itsestään uskovaisina! Jos usko on oikein vahva, he eivät koskaan myönnä tehneensä mitään syntiä, eikä mitään pahaa kenellekään, vaikka olisivat juuri raiskanneet oman pikkupoikansa!
Aina sattuu ja tapahtuu?!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014071818500509_uu.shtml
Hallituspuolue...
Onkohan Putkoska vaatinut päästä vahtimaan Mäntylää tämän avustajaksi, ettei Mäntylä lähenny työmies Putkosta?
Ja nyt "huonoissa väleissä" kansanedustaja Leena Meri ja avustajansa Petri Lehtinen!
Ei me mitään muisteta kun on jo sininen:
https://www.menaiset.fi/artikkeli/ajankohtaista/ihmiset/tiinalla-oli-tyotoveruutta-laheisempi-suhde-varattuun
Noussut uudestaan esiin aktiivimallin myötä.
Sininen se on.
Jos kaikki ne jutut pitää paikkansa kuinka Suomen politiikassa on vähän jokaisella ns "jalkavaimoja", eli tuskin tämäkään juttu niin ainut-kertainen on?
Vieläkö tämä "loukattu" jalkavaimo jaksaa itkeä täällä?
Oiskohan joku sininen itkijä liikkeellä enemminkin?