Olisi pitänyt tajuta. Ei säätämistä tai kuulumisia, ne on sinulle evvk... niinhän ilmoitit. Kunhan pohdin.
pohtia_mies...
minä...ite
60<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 60
Vanhimmat
Nyt on kuule paha paikka. Ei voi säätää.
voi voi
Perustele paha paikka? Vetäsit nyt aika lujaa avarilla...
Mikä on avari? Sanoin vaan, että nyt on paha paikka. Se vaan on.
Tapaaminen kanssani. Voi silti säätää. Oikee hän ei vihainen mistään ja säätää itsekin.
Avokämmen. Tuli niin sanotusti päin pläsiä. Siltä se tuntuu.
Paha paikka, ok...
Tarkoitin oikeaa elämää.
No oikeasta elämästä puhunkin. Kai olen tajunnut jo ajat sitten, että jotain on pahasti mutta et ole tarkentanut. En omista kristallipalloa enkä tiedä mikä on tilanne, jos et kerro. Ingooraat sen vähänkin.
Tilanne on erittäin vaikea. Muuta en voi tänne sanoa.
Heli hommaa apua.
Hmm... Taitaa olla parempi palailla asiaan, kun meni solmuun näin pienessä ajassa.
hän ja pohtia_mies kiistelee kumpi ottaa yhteyttä. Sä oot tyrkky joka jakaa tussuaan ja kyselee miks ei tussu kelpaa. Stoori on eri.
kierrät totuutta suhteestasi irl, ja jätät roikkumaa sen just vamppaamasi naisen, kertomatta että olet varattu!
MIKSI? Jatkatko aina siihen asti että joku käräyttää sinut?
Oliko vaimo päällä vai alla siinä pahassa paikassa ?
Helin show tää.
Meinasin kirjoittaa lähes samalla tavalla! ;D
Oletko pohtia joutunut torjumaan jonkun vakipanon?
vakipano...heehhheeh XD
Ei saatana! Nyt muuttu jännäks.
Pohtia_mies kerro meille onks sulla vakipano? Tää on liian jännää.
Ei ole vakipanoa, enkä ole naimisissa. Ihan jos pikkuisen yritettäisiin taas rauhoittua...
@#*$*!!!! Veit mun naisen!!
Ei ole minulta aloitus enkä kirjoittanut tuota aikaisempaa h_ä_n nimimerkillä kirjoitettua viestiä. Kuka aloittaja on kun se en ole minä?
Onko sulla oikeasti ollut jotain sutinaa muiden kanssa kun minä olen kärvistellyt ikävissäni surussani ja miettinyt jaksanko elää?
Otaks oikeesti mieluummin ton? pohtia_mies on mulkku. Lue sen juttuja. Panomies se on.
Älä nyt jaksa vedättää tuollaisella jaksanko elää-läpällä. Hyvin sinä jaksat! ;) Jos jostain syystä olisi totta tuo mitä sanoit, niin velvollisuutesi melkein olisi kertoa siitä mulle kasvotusten.
Sillä ei oo velvollisuuksii tollaseen pallinaamaan.
Eikä ole ollut sutinaa ainakaan oman tulkintani mukaan.
naimisissa (avioliitossa), vaan avoliitossa, ainakin 20v. ollut saman naisen kanssa, ja yhteinen tytärkin on.
;D Onhan!
Mitä sun höttöpääs liikkuu? Lueks sä mitä toi pallinaama susta täällä kirjottaa? Ooks yhtää kartalla ?
Nyt on 62 % elämän puolella, talvella oli 50/50 tasapeli.
Miksi luulet että kertoisin kasvotusten kun sen jo tein toisella tavalla eikä sua kiinnostanut vaan hylkästi mut siinä tilanteessa, ihan kuin olisit jäänyt odottamaan että hävitän itseni maailmasta. Sen jälkeen tuntui siltä että senkö takia koko sun tää juttu mitä olet tehnyt täällä onkin ollut että saisit mut tekemään jotain sellaista.
Mun oli pakko jotenkin kertoa siitä sulle koska jos multa salattaisiin vastaava tilanne niin ei se tuntuisi hyvältä. Ei ollut kiva kertoa siitä, koska en halunnut että ajattelet että yritän huomiota saada, vaan mulla oli oikeasti niin paha olo.
No mitä se kirjoittaa, kun tiedät paremmin kuin minä?
Oon pitäny sua älykkäänä likkana! Nyt pikkaris kostuu tollasesta haukkujasta.
Ulkonäkös, luontees, oot ylimielinen prinsessa etkä kelpaa tolle ku sille kun siin ja siin. Oot kiero ja paha nainen
Et sä voi tommosia syytöksiä tänne ladella. Laita yv:nä, jos on totta. Mä en ole mikään ajatustenlukija, enkä ole tuollaisesta mitään tiennyt. En edes ymmärrä mistä tilanteesta puhut.
Ei toi nyt auta, kun olet jo mokannut. Oletko ajatellut muutenkaan kertaakaan miltä minusta tuntuu tämä kaikki mitä teet täällä palstalla?
Oot lohduke jonka pitää rukoilla et toi sut huolii. Et kelpaa sen perheeseen Anoppinsa ei hyväksy sua kun oot tollanen. Vieläkö höttöpää kostuu?
Ei se ole tuollaisia laittanut musta ainakaan. Tietää etten ole tuollainen. Jos joskus on jotain tuommosia ne on varmaan vastauksina joihinkin viesteihin täällä tai provoiluna kun täällä naiset niin helpsoti lähtee mukaan kaikkeen vänkäämään.
Ant...ero montakos aviotonta lasta sulla,kun et ole NAIMISISSA ;)
Et ole oikea hän. Kunhan hämmennät. :)
Fiksu tyyppi laittaisi itse viestiä ja kysyisi multa mitä mulle kuuluu tm. Eikä vaatisi mua laittamaan yv:nä.
Kyl on. Vittu sää oot muija sekasi! Mut ei oo yllätys ku oli se eksäski sellanen. kas ku et sen sylii ny hyppää. Samaa tasoo ton kans
Olen. En ole mikään trolli.
Huomaatko, otat taas vakavan asian vitsinä.
Sinä et tunne minua. Luulet minua joksikin toiseksi, joksikin ihan eri ihmiseksi. Kumpikohan tässä nyt on höttöpää.
Huhhuh. Nyt oikeesti. Sä annat ittees ton haukkua. Kriminaalin rakastaja.
Laita yv:nä kaikki. Lupaan vastata ja yrittää korjata väärinkäsitykset.
Koo ei ainakaa laita yhtää vietii kellekää. Haen sen puhelimen pois tänään.
Jos se mitä kirjoitit on totta, niin sulla on hyvä syy laittaa mulle yv:nä viestiä. Kukaan ei pitäisi sitä outona. Otan vakavasti jos on totta, mutta vaatii sen yv:n.
En laita sinun viime kommentin jälkeen. Jos sinua yhtään kiinnostaa miten minulla oikeasti menee, laitat itse minulle viestiä. En jatka tässä palstalla tätä keskustelua, muualla voin jatkaa, jos laitat viestiä tai otat yhteyttä muulla tavoin.
Hyviä öitä.
En ole kukaan K.
Olet edelleen erehtynyt henkilöstä, en ole kukaan tuntemasi.
Toi kaipaa Koota. Kiinnostuu vain siit kirjaimesta. Sit oon höttöpää mut väärä. tsori. Meen hakeen oikeelt luurin pois,
Pohtia on A ,kyllähän sä sen tiesit !
En ota vakavasti, ellet laita yv:nä. Sun täytyy se tehdä, koska mä en palstaviestien perusteella lähe tällaiseen.
Niin hän on antanut pakit. et saanu silt pilluu nyt pillität täällä. hän roikkuu peräs eikä tajuu et oot dorka
Jatkakaa jossain muualla.
Ja joo totta meillä ei ole mitään panosuhdetta tai mitään muutakaan mainittavaa pohtian kanssa. Kaduttaa koko aloitus! Sen pituinen se ja ei palailla astialle eikä helvetti vieköön muutakaan... Antaa olla!
Joo ja tässä eräs K-nainen jonka mielestä te jokainen olette yhtä "dorkia" menkää nyt oikeesti kaikki kotioihinne kasvaan ja karvottuun.
Hän oli aito, harhainen tai trolli voisi opiskella hiukan tuota itsensä arvostusta ja miettiä miten antaa itselleen puhuttavan. Tuollaisella asenteella sitä on narsistin tai naisten hakkaajan loukussa.
pohtia_mies voisi opetella nieleen ylpeyttään ja asettuun toisen asemaan. Tehdä itsekin jotain eikä olla laiska.
Ja tämä vieraileva tähti. Hillitse hermosi, äläkä puhu noin paljon toisen asioista. Älä holhoa. Se nainen osaa huolehtia itsestään.
Nyt hajaantukaan nurkkiin joka iikka häpeään! Mars.,
Antti meni häpeänurkkaan jo .
Kaikki noista sietäs vähän miettiä! Oli ketä hyvänsä niin pikkasen nyt jotain rajaa! Kummaa yläaste touhua! Joku vastuu siitä itsestään ja elämästään pitää kantaa. Tulee mieleen "soutaa huopaa vedetään taas nuottaa"
soutaa ja huopaa,väännetään ja tapellaan, syytellään, syyllistetään, vieriteään vastuuta, luottamus pulaa.
https://www.youtube.com/watch?v=J3CBpQH06yc
Antsa ! Kerros ny , antaaako se oma muija vielä tussuu ?