Sipilä NOLLLA!

Vittttu

Tukka sekaisin äärirajoillaan sopertaa sekavuuksia!

VOi vittu sentään näitä pellejä!

9

89

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • antaiskohan

      ottas Pekariselta tubelexin lainaaan

    • Takarivinartistit

      Älä valita.Äänestämällä olisit vaikuttanut.

    • Puutarhatontuksi

      Paras mies malliksi Soinin ohella

    • psPSs

      nonyyyt tuli todiste Sipilän Laestadiuudesta, Hän sanoi Timo Soinille(PS) että hallitusohjelma ja sen pääomaverokysymys elää "Ajassa", tätä vanhoillislaestadiulaiset hokevat "täälä ajassa"

    • kyyyllä

      sitä tavan pelle olet sinäkin,että vittu vaan itelles.

    • Sipilällä

      ei enää paljon tukkaa ole, ja loppukin katoaa maan asioista huolehtiessa. Pekkarisella ei ole tukkaa ensinkään, vaan hänellä on tyylikäs peruukki.

      Sipilästä - kunhan hä n kaljuuntuu - saamme tyylikkään uuden Kekkosen.

      Sipilä on paras pääministerti aikoihin. Kuluu joitakun vuosia ja koko kansa voi taas paksusti.

      • aataminomena-

        Pääministeri Sipilä pistää kuntoon Kreikan velat, velat tein minä - maksa HERRA sinä.


      • maaseutu-kepuille

        Paksusti ei voi kun rikkaat Sipilän ansiosta ja suomi kuntoon laittamalla köyhät kyykkyyn. Kaukana parhaasta pääministeristä ja kokemattomuus politiikassa näkyy ja kauas. Leikkauslistaa kun katsoo hei hei hyvinvointivaltio. Muutaman vuoden päästä kuilu köyhien ja rikkaiden välillä vain kasvaa. Sipilä jättää jälkeensä vain kasvaneet leipäjonot. Maakuntamallilla keskusta ajaa suomen sekasortoon ja rahoja maakuntien jäsenkuntien palveluihin ei hallintomalli tuo jonka päätavoite on soteuudistuksen nimissä ohjata kehäkolmosen ulkopuoli kepujen käsiin. Oppositiossa neuvoivat kuntaisiä sabotoimaan hallituksen uudistuksia ja kuntaisit totteli. Rahahanat auki ja velalla joka kuntaan uudet terveyskeskukset ja koulut ja kohta edessä maakunnat jotka saavat ylivelkaantuneita konkurssikypsiä kuntia riesoikseen. Jos maakunnille asetetaan (toivottavasti) samanlaiset talousvelvoitteet kuin kunnille ja sotepiireille kylmä kyyti edessä kun "jarrutetaan, ei hötkyillä" neuvojen seuraamukset kaatuu niskaan.


    • soininmulkku

      mie muuan reikkaan,siellä pärjää paremmin kuin täällä...on viiniä,naisia ja ikuinen kesä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      49
      2278
    2. Pysy kaukana musta

      Ja kaikista mun läheisistä. Oon tosissani.
      Ikävä
      26
      1993
    3. Katu täyttyy askelista...

      Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.
      Ikävä
      27
      1485
    4. Näin susta unta

      Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!
      Ikävä
      16
      1394
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäköä. 💡
      Ikävä
      121
      1361
    6. Mitä hämminkiä Halkokarilla?

      Poliiseja ja ambulansseja pyörii, laukauksia kuultu.
      Kokkola
      18
      1045
    7. Tiedätkö nainen sen tunteen

      Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.
      Ikävä
      71
      954
    8. Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta

      Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut
      Ikävä
      107
      894
    9. Mikset päästä irti ja hae apua

      Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad
      Ikävä
      78
      876
    10. Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta

      Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva
      Hindulaisuus
      333
      863
    Aihe