Mitä tallia suosittelisitte 13 vuotiaale tytölle joka on ratsastanu 6 vuotta? millä tallilla olisi hyvä jataa kuopiossa ratsastus harrastusta?
Mikä on hyvä ratsastustalli kuopiossa?
Ratsastajatyttö
2
103
Vastaukset
- Jeskannattaa
Riippuu missä päin Kuopiota? Ja haluatko mennä lepposammin vai treenata? Itse käyn Onnenhumman tallilla, Nilsiän lähellä. Se on perus maalaistalli. Halvat hinnat ja monipuolisia hevosia. Suosittelen!
- Alizu
Itse suosittelen kanssa Onnenhummaa :) Shettiksiä, Suomenhevosia, lämmiverinen ex ravuri (hyppää ja laukkaa), Puoliverinen, vuonohevonen... Ihan paras paikka :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614428KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523291Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?552560Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492554- 1102285
- 241893
- 241681
- 301626
- 1691540
- 361275