Poliisi on ystävämme?

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/81914-syyttaja-jari-aarnio-ohjasi-rikoshyotya-myos-pojalleen

Aarnio taitaa olla niitä poliiseja, joiden kyydissä ei kameraryhmä ole ollut?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onkohan tarkoitus saada taas uusi "Auer".

ottamatta kantaa syyllinen tai syytön mutta epäilyttää..

Syyttäjä: "rahat on peräisin rahanpesusta ja huumekaupasta".

Aarnio: "Rahat on peräisin myymästään asunnosta".

Luulis nyt olevan helppo ottaa selvää onko rahat peräisin oman asunnon myynnnistä vai muualta.

nykyisin noita poliisin ja syyttäjän ihmisvaonoja on ollut sen verran paljon että en oikein enää usko noita syyttäjien juttuja,.

Auer, Rusi... Kun poliisi ja syyttäjä haluavat jonkun tuomituksi haetaan todisteita vaikka väärentämällä todisteita että se tuomio saadaan.

Äänestä
  • Olen sitä mieltä, että kyse on poliisien välisestä valtataistelusta ja syytteet ovat keksittyjä, ainakin suurinosa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomenpoliisitsarja kirjoitti:

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/81914-syyttaja-jari-aarnio-ohjasi-rikoshyotya-myos-pojalleen

Aarnio taitaa olla niitä poliiseja, joiden kyydissä ei kameraryhmä ole ollut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu