Onkohan tämä nyt ihan vain sattumaa vai miten minulta on nyt perä perää kadonnut ulkomaisia tavarakirjelähetyksiä postissa. Aikaisemmin kaikki ovat tulleet perille ongelmitta mutta nyt mitään ei tunnun tulevan enää perille asti. Ensin epäilin myyjää, kunnes sama tapahtui seuraavan ulkomaisen kaupan kohdalla ja sitten vielä seuraavankin. Nyt minulle on jo kahdesti lähetetty tuote eräästä englantilaisesta kaupasta mutta jälkimmäinenkään lähetys ei ole tullut perille. En tiedä montako kertaa kehtaan edes ilmoittaa myyjälle ettei tuote ole vieläkään tullut.
Onkohan niin, että tuotteita sisältävistä kirjeistä on tullut postissa liian helppoja ja houkuttelevia pihistettäviä, kun seurantaa ei ole?
Onkohan niin, että tuotteita sisältävistä kirjeistä on tullut postissa liian helppoja ja houkuttelevia pihistettäviä, kun seurantaa ei ole?
Vastaukset 1
Vanhimmat
kannattaa pyytää lähettämään kirjattuna kirjeenä, jotta lähetyksen kulkua voi seurata ja jos se katoaa, voi lähetyksestä tehdä katoamistiedustelun.