haluatte lisää pakolaisia Suomeen, Haglundhan nostaisi pakolaiskiintiötä ties kuinka paljon jo pystyisi. Mitä te tällä haluatte, samat ongelmat kuin Ruotsi vai? Näin se voikin olla, sillä Calle varmaan tajuaa että Ruotsi on pahoissa ongelmissa mustapäidensä kanssa.
Ymmärrättekö että vaikka Suomi ottaisi 100 000 pakolaista, niin mitään se ei muuta. Paitsi sen että saadaan paljon lisää ongelmia ja rahanmenoa. Mutta pakolaisongelma ei ratkea mihinkään.
Tästä voi lukea(jos osaa)kuinka pielessä asiat ovat Södertäljen kaupungissa, syyrialaismafia hallitsee koko paikkaa ja rikollisuus rehottaa. Tätäkö toivotte Suomeenkin?
http://www.aftenposten.no/nyheter/iriks/--Vi-bor-alle-i-samme-by_-men-ikke-i-samme-verden-8021162.html
Kertokaahan RKP:set että miksi
9
75
Vastaukset
- dldldlddl
Ne hurrit joita tunnen eivät todellakaan halua rättipäitä maahan.
- reppanat
Eivät osaa vastata.
- kerrohan
No, kerrohan, miten se pakolaisongelma maailmassa ratkeaa, kun niitä ei voi ottaa Suomeen. Äläkä vastaa, että "autetaan heitä omassa maassaan", tai jos vastaat näin, kerro konkreettisia esimerkkejä, miten autat esim. sotapakolaisia, jotka tulevat suoraan pakolaisleiriltä.
- AsioidenHoidonJärjestys
Suomi ei ole ollut koskaan siirtomaavalta joka on harrastanut kolonialismia, sen sijaan Suomi on ollut kolonialismin kohteena Ruotsin ja venäläisten toimesta. Mene sinä vaikka Ruotsiin ratkomaan pakolaisongelmaa äläkä tuputa sitä meille suomalaisille sillä meillä on omat vanhuksemme, jotka Suomen hyvinvoinnin ovat rakentaneet, huolenpidon tarpeessa. Asioiden hoidolla pitää olla joku järjestys, mene sinä vaikka anniskeluravintola kosmokseen lipittämään punaviiniä hengenheimolaistesi kanssa, me suomalaiset yritämme huolehtia vanhuksistamme ja siitä ettei muslimit tule raiskaamaan Suomeen nuoria edes jonkunlaisen kristityn arvomaailman omaavia tyttöjämme.
AsioidenHoidonJärjestys kirjoitti:
Suomi ei ole ollut koskaan siirtomaavalta joka on harrastanut kolonialismia, sen sijaan Suomi on ollut kolonialismin kohteena Ruotsin ja venäläisten toimesta. Mene sinä vaikka Ruotsiin ratkomaan pakolaisongelmaa äläkä tuputa sitä meille suomalaisille sillä meillä on omat vanhuksemme, jotka Suomen hyvinvoinnin ovat rakentaneet, huolenpidon tarpeessa. Asioiden hoidolla pitää olla joku järjestys, mene sinä vaikka anniskeluravintola kosmokseen lipittämään punaviiniä hengenheimolaistesi kanssa, me suomalaiset yritämme huolehtia vanhuksistamme ja siitä ettei muslimit tule raiskaamaan Suomeen nuoria edes jonkunlaisen kristityn arvomaailman omaavia tyttöjämme.
Tismalleen ! Men kanske sfp vill ha exotiska hud färgen bland service folket.
- NatiiviSuomalainen
No, miten se pakolaisongelma pitäisi SINUN mielestäsi ratkaista? Poistamalla esteet muutolle Eurooppaan, vai..? Vaikka koko Eurooppa olisi asutettu sadoilla miljoonilla Afrikkalaisilla ja aasialaisilla ja alkuperäiset eurooppalaiset vähitellen häviäisivät pois historiasta, ei ongelmat lähtömaissa olisi hävinneet minnekään, ne olisivat vain siirtyneet Eurooppaan.
Keskeisin ongelma on liikakansoitus. Tämä voidaan ratkaista nopeasti vain, tappamalla liikaväestö. Aseita eurooppalaisilla varmasti on tähän tarkoitukseen riittävästi. Valkoinen eurooppainen väestö on saatava lisääntymään niin että jokainen nainen synnyttää keskimäärin 2,2 lasta valkoisen eurooppalaisen miehen siemantämänä. - gkgkgkgkg
No välimeren venepakolaisistahan suurin osa on vain helpomman elämän perässä, ei heillä mitään hengenhätää kotimaissaan ole.
Mutta seuraa vähän ruotsin tilannetta, niin näet mitä tapahtuu kun mustapäitä päästetään holtittomasti maahan. - fgfgfgfgfg
gkgkgkgkg kirjoitti:
No välimeren venepakolaisistahan suurin osa on vain helpomman elämän perässä, ei heillä mitään hengenhätää kotimaissaan ole.
Mutta seuraa vähän ruotsin tilannetta, niin näet mitä tapahtuu kun mustapäitä päästetään holtittomasti maahan.Juuri näinhän se on.
- sdsdsdsdds
RKP:n tekopyhyys näkyy tässäkin asiassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse704505Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053759Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1193412Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.351958Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691911Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.881202- 93965
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.125922- 55905
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25827