Olisinkohan raskaana

hätäilijä

Ahdistaa siis kun en tiedä! 
Netin ovulaatiolaskurin mukaan olen ovuloinut n. 29-30.4. 
29 pvästä lähtien olemme harrastaneet seksiä säännöllisesti tähän päivään saakka mieheni kanssa. Mieheni käyttää hormoneita, jotka yleensä vielä paremmin 'saattavat' naisen raskaaksi. 
Viime viikolla 4 päivää ennen kuin kuukautisten olisi pitänyt alkaa, vessassa käydessä tuli kirkasta verta. Verta tuli koko päivän, mutta vain pöntöllä istuessa. 
Seuraavana aamuna myös, sitten lakkasi. Harrastimme seksiä ja vuotoa tuli sen jälkeen vähän. Näin kävi 2-3 kertaa seksin jälkeen. Sitten vuoto on lakannut kokonaan. Tunnen etovaa oloa silloin tällöin.. Minkäänlaisia kipuja ei vuodon aikana ollut. Nyt välillä nippailee alamahasta ja välillä alaselästä, mistä milloinkin. Tällä hetkellä olo on huono. Aivan kun olisi kipeäksi tulossa. 
Tein viime viikolla kaksi perus R-kioskin testiä, molemmat negatiivisia. 
Itsestäni niin tuntuu että olisin raskaana, mutta hermoja raastavaa kun en tiedä varmaksi. :( 
Myös toivon ja mieheni toivoo, että olisin. Torstaina viimeistään menen lääkäriin tarkistuttamaan asian. 
Eilen nukuin aamusta iltaan saakka, tänään on myös väsyttänyt inhottavan paljon ja olo on muutenkin kurja. 
Mieheni heitti hetki sitten huonoa huumoria joka yleensä naurattaa.. nyt purskahdin totaaliseen itkuun. 
Ajattelen että ehkä tein vaan testit aivan liian aikasin ja olen raskaana. Tai sitten vaan liikaa toivon että olisin, että kuvittelen tän kaiken vaan. 
En halua puhua asiasta oikein kenellekkään läheiselle, joten ajattelin avautua täällä.. jos olisi vaikka muita samanlaisia tapauksia jotka haluais avautua! 
Hirveä pelko myös että olen raskaana, mutta esim. kohdun ulkopuolinen raskaus tms.. Eihän sille mitään mahda, mutta kun niin toivoo niin myös pelkää. 

(Kopioin oman tekstini toisesta aloituksestani, johon kukaan ei vastannut). Tänään siis olen menossa lääkäriin ja jännittää ihan hirveästi.
oireisiin, nenä tukossa jatkuvasti, välillä aivastelen, tiheentynyt vessassa käynti, päätä särkee lähes joka ilta, himoitsen sipsejä ja suklaata. Mitä tämä on! :D haluun vauvan.. voinko vaan kuvitella nää oireet..

1

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ioghpgjp

      Voit olla. Itselläkin yritys päällä. Plussatuulia sinne päin! :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      62
      6725
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      66
      6378
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      136
      5304
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      49
      4181
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4019
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3560
    7. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      132
      3510
    8. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      172
      2965
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      25
      2839
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      62
      2681
    Aihe