Nyt saan kaikkien vihat päälleni. Olen mennyt rakastumaan parisuhteessa olevaan mieheen, eli olen kaikkien paheksuma. Tämä mies vaatii, minulta etten saisi tapailla muita miehiä, mitä minä sitten taas haluaisin, koska en voi olla varma onko hän vakavissaan kanssani. Neuvokaa nyt joku, ilman moralisointia, pitäskö minun jaksaa odottaa ja katsoa kehittyykö suhteemme, vai unohtaa hänet. Sitä yrittänyt, mutta kun olen mennyt rakastumaan. Kuinka pitkään varatun kumppanin, päätöksiä hänen entisen suhteen etenemisestä kannataa odotella?
höpsö nainen
näinkävi
19204
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Jos mies on tosissaan sinun suhteesi, niin entinen suhde poikki. Heti. Muuten menee pelaamiseksi ja vielä vuosienkin päästä olet se kakkonen.
Kuulostaa uskomattomalta että hän kaikista ihmisistä, joka on itse suhteessa toisen naisen kanssa, vaatii sinulta, ettet saa olla muiden miesten kanssa tekemisissä. En ainakaan suosittele välitöntä yhteenmuuttamista, se on selvä. Eiköhän sen nyt pitäisi olla selvä asia, että kukin saa tapailla ketä haluaa niin pitkään kun ei olla vakavassa suhteessa ja mielestäni on turha vaatia toiselta jotain sellaista, mitä ei itse noudata.
Vanhat suhteet ensin pois alta. Tämän jälkeen voi ehkä, EHKÄ, sopia (huom. sopia, ei vaatia) että ei tapailla muita. Itse en ainakaan pitkään katselisi tuollaista käytöstä.
Ei hänellä ole aikomustakaan alkaa pari suhteeseen sinun kanssasi. Hän olisi jo jättänyt kumppaninsa jos aikomusta sinun kanssasi suhteeseen olisi.
Tietääkö kohde ap:n tunteet?
Annan sinulle neuvon josta varmasti kiität jonain päivänä. Juokse pakoon äläkä ole koskaan tekemisessä sen miehen kanssa. Jumalauta ihastuksesi on varattu! Miltä mahtaisi sinusta tuntua kun jonain päivänä sen miehen nainen tulisi ovesi taakse tai ottaisi sinuun yhteyttä? Pystyisitkö olemaan kylmänä ja pokkana siinä? Sitten olisit tuhonnut yhden parisuhteen ja se olisi täysin sinun vikasi koska olit se kolmas pyörä! Maailma on täynnä miehiä eikä sinun tarvitse jäädä odottamaan jotain varattua miestä (ehkä kuukausien ajan) ja saamaan vain murto osan miehen huomiosta ja alat pitää kynsin hampain kiinni niistä pienistä eleistä. Mies varmasti hakee vain jännitystä elämäänsä sinun kauttasi. Miksi edes ajattelet kyseistä miestä? Koska olet rakastunut? Se ei riitä. Mieti järjellä äläkä sydämellä! Loppu peleissä sinä olet se joka jää nuolemaan katkerana näppejään jos päätät lähteä varatun miehen kelkkaan.
Juuri näin. Aapee etsii vain vapaan miehen nyt.
Haluut sitoutuu. Vai haluutko? Sulla on yleensä aina tapana luikkia karkuun.
Parisuhdetta ei IKINÄ tuhoa kolmas pyörä vaan sen voi tuhota vain parisuhteen jäsen itse! Hän on ainoa joka on jotain toiselle luvannut, ei se vapaa ole velvollinen tuntemattomille. Hemmetin sokeat epävarmat tiukkapipot
Miehelläni oli suhde kolmen vuoden ajan, jonka jälkeen hän jätti naisen, koska ilmoitin, että ero haen eroa. Voit jatkaa vaikka kuinka kauan, mutta mitä pidemmälle aika kuluu, sitä epätodennäköisempää on, että mies jättää vaimonsa.
Saat varautua pitkään eli loputtomaan odottamiseen. Oi että se mies nauttii siitä kun naiset tanssivat hänen pillinsä tahtiin. Kaikki selitykset uppoaa molempiin naisiin. Onko hän kertonut jonkun järkevän syyn siihen miksi ei ole jo eronnut? Niitä syitä tulee aina vain lisää. Jonain päivänä huomaat että myös toisia naisia on tullut lisää. Niin, niin hän on muka toisenlainen. Herkkä, rehellinen, fiksu, kiltti, kunnollinen? Juuri sellaisia ne pettäjät ovat, ei niistä tarkkakaan nainen arvaisi.
Oikeesti, miksi sun pitää roikkua varatussa miehessä vaikka hän on kuinka ihana ja olet ihan LOVE... Menet rikkomaan toisten parisuhteen, todella kuvottavaa.
varatut ovat varattavissa, helpompi on päästä eroon kun ovat naimisissa.
ylläoleva on tosiasia,kiva ottaa varattu mies toyboy rooliin. kun kyllästyy niin lemput vaan ja uusi hakuseen.
Ota yhteyttä miehen selän takana sen naiseen ja selvitätte asiallisesti kolmisin mikä on tilanne. Mahdollisesti naisia paljastuu enemmänkin.
Lopeta toisen ihmisen parisuhteen tuhoaminen. Tosi paskamaista toimintaa " että näin kävi". Voi vittu mitä läppä toisen ihmisen perheestä, lapsista ja parisuhteesta. Mulkero!
Höpsö sanan tilalle kävisi paremmin typerä. Onko todella maailman ihanin, rakastettavin mies sellainen, joka on parisuhteessa ja pettää. Mietipä sitä vai onko rakastumisen huuruissa kuollut liikaa aivosoluja.... Ne vihat kuuluu päällesi, teet tyhmästi ja väärin.
Tuntuu kaikki unohtaneen, että tässäkin tarinassa on myös mukana mies. Se PARISUHTEESSA oleva mies, joka ei kyllä tosiaankaan ole yhtään osattomampi tähän tilanteeseen kuin aloittajakaan. Ja kuitenkin kaikki ovat tuominneet tämän aloittajan perheen rikkojaksi. Katsokaa ihmiset peiliin!
Niin ja mukana voi olla myös sen miehen vaimo, jotain mätää ja huonoa voi olla parisuhteessakin ja tietty vielä mies tai kaksi. Kyllä nyt
Petturimies varmaan tietää jo kokemuksesta, että viimeistään
puolen vuoden kuluttua hän on kyllästynyt pimpsaasi. Ja tässä vaiheessa
hän on erittäin tyytyväinen siihen, että ei ole taaskaan eronnut
eli voi edelleen elellä leveästi laadukkaassa, isossa kämpässään edustuskelpoisen ja varakkaan vaimonsa ja fiksujen muksujensa kanssa.
Tässä vaiheessa hän vie myös vaimonsa kivalle lomalle, sillä puolen vuoden halvan salasuhteen aikana hän on säästänyt ison tukun tuohta, joka olisi normaalisti kulunut
kalliisiin maksullisiin naisiin.