"skeida ei pääse myytyjen autojen määrässä edes viiden sakkiin."
Näin hän toteaa toukokuun 2015 myynnistä. Ja jotta ei tarvitse "selitellä", tiedämme ja tunnustamme "skeidan" tarkoittavan trolli-kielellä Skodaa.
Palataan asiaan!
Näin hän toteaa toukokuun 2015 myynnistä. Ja jotta ei tarvitse "selitellä", tiedämme ja tunnustamme "skeidan" tarkoittavan trolli-kielellä Skodaa.
Palataan asiaan!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mahtaa kyseinen kusipää tarkoittaa viiden väähiten myydyn sakkia.
Vw osti kuolevan itäauto merkin.Teki siitä itselleen halppisauton.Skoda on vain räpylälogo.maailmanlaajuisessa myynnissä täysin marginaali merkki.mutta saapahan vw kipattua noihin vanhentuneen tekniikan ja ylijäämä osat.kuulemma kierrättävät hajonneet tsi mooottorit kunnostettuna uusiin skodiin.mutta tuo halppis merkin leima näkyy kaikenlaisena laaduttomuutena.esim.osien sopimattomuudella vesivuotoina meluisuutena kovamuovisena sisustuksena.
Ens viikolla jo varmaan nähdään se kuolema. Sitä varten Skoda tekemässä Kvasinyn autotehtaalle 450 MILJOONALLA eurolla laajennuksen, mikä on melkoinen summa huomioiden, että kyseessä ei ole edes merkin päätuotantolaitos. Kvasiny tuottaa Yetiä, Superbia sekä Roomsteria. Päätehtaalla Mlada Boleslavissa, Prahan lähellä valmistetaan Octaviaa ja Fabiaa.
Todella huvittavaa nähdä, että jätkä tietää kirjoittavansa potaskaa, mutta täydellä pokalla sieltä tuuppaa liturgiageneraattorista yhä vaan sitä samaa tuubaa. Väkisinkin tulee mieleen, ettei tuollaista viitsisi tehdä täyspäiväisesti, ellei joku maksaisi siitä jotain.