Sipilä on kova koville, viidakon sanonta..

Hallitusmuodostaja Juha Sipilän (kesk.) insinöörimäisellä otteella johtamissa hallitusneuvotteluissa alkoi perjantaina ilmetä epäinsinöörimäistä yskähtelyä, kun keskeneräisten asioiden ”vatulointikoriin” alkoi kasaantua liikaa asioita.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

iterointi on aina paikallaan..

Äänestä

Katsoin uutisia. Pekkarinen oli menossa neuvotteluihin, joten Sipilällä ei pienintäkään hätää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hallitusneuvottelut kirjoitti:

Hallitusmuodostaja Juha Sipilän (kesk.) insinöörimäisellä otteella johtamissa hallitusneuvotteluissa alkoi perjantaina ilmetä epäinsinöörimäistä yskähtelyä, kun keskeneräisten asioiden ”vatulointikoriin” alkoi kasaantua liikaa asioita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu