On meillä hauska setä,
Tuo setä Soini
Ja kun hän menee
hallitusneuvotteluihin,
On näky komea.
Kas näin kääntyy takki
Ja takki kääntyy näin,
Ja takki kääntyy näin
Ja takki kääntyy näin.
On meillä hauska setä,
Tuo setä Soini
Ja kun hän menee
hallitusneuvotteluihin,
On näky komea.
Kas näin kääntyy takki
Ja takki kääntyy näin,
Ja takki kääntyy näin
Ja takki kääntyy näin.
takki kääntyy näin
9
63
Vastaukset 9
- Persujen_tietotoimisto
Hakkaraisellakin väitetään käden olevan niin kipeä, ettei tällä viikolla päässyt työpaikalleen, mutta kylillä on mies muuten luuhannut.
Käden epäillään kipeytyneen takin jatkuvasta kääntelystä.
Tai sitten Hakkarainen on opettanut Kankaanniemeä koko viikon siinä, mitä aidot persumiehet tekee, jos eivät saa naista rahallakaan.- TakkiPyörii
Hakkarainen on uhrautunut koko persuryhmän puolesta opettamaan Kankaanniemeä Matiaksen seuratessa katseella. Hakkaraisella on siis todennäköisesti moni muukin paikka kipeänä tuon session jälkeen, joten saikkua on otettu täysin aiheesta.
- takkiako_käännetty
Kyllä on ollut hurjat hallitusneuvottelut tällä viikolla. Katselin tv:stä, kun Timppakin oli kuin ryysyläisukko. Tukka hapsotti, kravetti roikkui, kaulukset kippuralla ja persu-merkki vinossa. Olikohan Stubbin kanssa otettu niskalenkkiä?
- OnKäännetty
Pienituloisten oikeistopuolueen ja palkansaajien oikeistopuolueellahan ei ole mitään näkemyseroa, eihän?
Joko se autovero poistuu? - iasbabjA
OnKäännetty kirjoitti:
Pienituloisten oikeistopuolueen ja palkansaajien oikeistopuolueellahan ei ole mitään näkemyseroa, eihän?
Joko se autovero poistuu???????
- taattua-timoa
Soinin olemus on siis aivan yhtä rähjäinen kuin ennenkin. Ei se mies osaa käyttäytyä sen vertaa,että pukeutuisi asiallisesti muut ihmiset huomioiden.
- ennenkin
taattua-timoa kirjoitti:
Soinin olemus on siis aivan yhtä rähjäinen kuin ennenkin. Ei se mies osaa käyttäytyä sen vertaa,että pukeutuisi asiallisesti muut ihmiset huomioiden.
Toi rähjäisyys on just paha. Ei edes verkkosukkia eikä järjettömän kallista rannekelloa.
- jhgfdghjgf
soinikaan ei enää tiedä kuinka päin takki on päällä
- kovaa_vääntöä
Kyllä Timpalla näyttää jo silmälasitin olevaan vinossa ja sumeina.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 138876
Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.
Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?86742- 58686
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha83679Kuhan lie kuollu auto-onnettomuudessa kylillä?
Joku nuorimies löytyny kuolleena kylän liepeillä ulos ajetusta autosta.Kenen poikahan lienee?5658Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät55581Hyvää yötä
Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!26563Missähän pöytäkirja viipyy, taas?
Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett41474- 152471
- 42469