Onko persut pitänyt ainoatakaan lupaustaan?

PervoPersu

EU-linjaus pysyy samana kuin edellisen hallituksen, maahanmuutto samoin. Autoveroon ei kosketa mutta "haittaveroja" kiristetään. Jos noissa linjauksissa ei ollut vikaa, miksi persut ovat niistä kuluneet vuodet vinkuneet? Taisi vaan olla niin kova kiima ministeriaudin takapenkille, että takki paitsi kääntyi, suorastaan vaihtui uuteen heti kun hallituspaikka irtosi. Ja tätä totuutta persulit eivät voi sulattaa, siksi he kilpaa trollaavt ja haukkuvat arvostelijoitaan.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jjhgtyk

      Joo samalla mennään kuin ennenkin. Ainoa muutos, että nyt siellä on kolme porsasta. Veli viulu, veli huilu ja veli Ponteva.

    • Tähän mennessä saatujen tietojen mukaan tupakkavero voi nousta taas, mutta sitähän on nostanut joka hallitus vuosikymmenten ajan. Ei muita muutoksia.

      Vähän tietysti outoa, että Soini on nostamassa juuri tupakkaveroa, kun tiedetään, että tupakoijista on nykyään suurin osa pienituloisia persujen ja kommunistien äänestäjiä.

      • Perpanssi

        Eli linja on sama kuin ennenkin. Joten mikäöhän mahtaa olla se persujen hehkuttama muutos? Paitsi tietysti se että turvapaikanhakija saa ottaa koko suvun mukaan...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      35
      10474
    2. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      42
      5572
    3. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      43
      5133
    4. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      203
      3891
    5. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      48
      3568
    6. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      13
      3523
    7. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      31
      3036
    8. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      78
      2874
    9. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      44
      2683
    10. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      56
      2583
    Aihe