Ulkoministeri

Aleksanteri Stub ainoa mahdollinen ulkoministeriehdokas. Rein on ns. tuhkamuna, josta ei sikinnyt mitään EU:ssa.
Soinin paikka on sonnikilpailujen ja ravien tallipoikana.
Insinööreistä puheen ollen on muistettava, että kameli on insinöörin suunnittelema hevonen.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Stubi sopisi vihreisiin tai vasemmistoliittoon

Äänestä
  • Vihreät ainakin ovat asenteissaan yhtä russofobisia kuin Stubb, ja Vasemmistoliitostakin löytyy Arhinmäen kaltaisia Venäjän vihaajia.

    Äänestä

On se ihmeellistä, että valtakunnan tason ylimmille päättäjäportaille valitaan päättäjäasiantuntijat ns. katugalluppien antamalla äänimäärillä, ilman minkäänlasta vaatimusta koulutuksesta ja oman elämäntilanteenkaan hallinnasta. Ei tällainen vapaa
viidakon poppamiesvalintaan perustuva valtakirjan anto tuota muuta kuin tyhjän puhujia, joita media sitten taas seuraaavat neöjä vuotta pyörittää otsikoissaan.
Yhtä hyvin valinta voitaisiin tehdä puhelinluettelon umpimöhkläisellä selailulla lottoarvonnan yhteydessä. Jokaiseen ministerivirkaan olisi asetettava pätevyys- ja korkeakouluvaatimukset. Myös valinnan suorittaville valitsimiehille olisi asetettava
vaatimukset ällistä ja vastuuntunnosta valintojen suorittamiseksi.
Nykydemokratia jauhaa tyhmän kansanenemmistön vuoksi pelkkiä vajakkeja ja putinin veroisia nollia sotkemaan maailman menoa.

Äänestä

Stub on vanhojen lahtareiden sukua

Äänestä
  • Putin edeltäjäneukkujensa mukaisesti tappaa kotona ja puutarhassa ja kohta myös
    rajojensa ulkopuolella. Siinäpä vasta nykylahtari - Suomessa ja sivistyneessä lännessä ei sellaisia tavata, paitsi tällä palstalla - kiitos neukkutrollien.

    Äänestä

Suuri suu saa painua pois koko politiikasta sillä kaikki on jo suurin piirtein tuhottu.Tämä kunnia tietysti kuuluu edelliselle hallitukselle.

Äänestä

Viime hallituskaudella Suomen velka paisui melkein kaksinkertaiseksi.Joten tunari touhua oli meininki silloin joten sellaiset naamat pois johtopaikoilta soittamaan suutaan pois politiikasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hallituskätilö kirjoitti:

Aleksanteri Stub ainoa mahdollinen ulkoministeriehdokas. Rein on ns. tuhkamuna, josta ei sikinnyt mitään EU:ssa.
Soinin paikka on sonnikilpailujen ja ravien tallipoikana.
Insinööreistä puheen ollen on muistettava, että kameli on insinöörin suunnittelema hevonen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu