Eli siis haluaisin siirtää kuvia kännykästäni (Samsung s3) koneelle (hp wondows 8) bluetoothin kautta. Laitepari muodostuu helposti, ja myös kuvien siirtäminen koneesta kännykkään. Miksi bluetooth ei kuitenkaan toimi yrittäessäni siirtää kuvia kännykästäni (tulee ilmoitus ''yhdistäminen epäonnistui'')? Olen yrittänyt etsiä vastauksia mutten ole löytänyt mitään.. Kiitos vastauksista!
Miksi bluetooth ei toimi kunnolla?
4
140
Vastaukset
- Eitoimiei5
Kannattaa siirtää usb piuhalla. Bluetooth ei koskaan toimi hyvin kännyköiden ja tietokoneiden tiedonsiirrossa vaan joko A. Pilvipalvelu tai B. Usb piuha ovat kaikista parhaat vaihtoehdot.
- näinmeillä
Tuo on tosi, että bluetooth ei toimi kovin hyvin, mutta jos toimii koneelta kännykkään niin toimii se toisinkin päin.
- Enosaakäyttääbluetoothia
Mielestäni USB piuha ei loppuen lopuksi edes ole kovinkaan kätevä, sillä silloin jouduin käymään koneella läpi kännykästäni monet kansiot ennen kuin löydän haluamani kuvat tai videot. Toki voin käyttää tietokoneen haku-toimintoa, mutta esim. videot eivät näy ainakaan minulla hakutuloksissa... Sen takia bluetooth olisi nopeampi vaihtoehto jos se suostuisi toimimaan.
- Eitoimiei5
Mutta kun Bluetooth ei oikein toimi hyvin tässätapauksessa. Jos joutuu jokakerta tappelemaan sen kanssa, aikaa kuluu enemmän kuin usb piuhalla siirtoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513575Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1112413Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5932273Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192026KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar761690Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431658- 201648
Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1361522- 281446
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?921411