Olette varmaan huomanneet,

että st1:n bensa on paljon täyteläisempää, ts. kun tankkaa kympillä auton bensamittari alkaa näyttää yhtä paljon kuin tankatessa S-marketilla kahdellakympillä. Tästä tulee melkoinen säästö aikaamyöten. Näin tapahtuu erityisesti Vistantien puoleisesta letkusta.
5129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Täsmennyksenä vielä, että kyseisessä autossa tankkauskorkki on vasemmalla puolella.

Äänestä
  • Tosiaan, kävin kokeilemassa ja samoin täytyy todeta. Kun Avensiksen nokka on alempana , bensaa tulee puolta enemmän.

    Äänestä

Niin se joo.

Äänestä

vittu.

Äänestä

Niiinhän se on, kyllä täällä tiedetään. Vaalea sämpylä on hyvää, muut ruissämpylä on täyteläisempää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


säästäväinen kirjoitti:

että st1:n bensa on paljon täyteläisempää, ts. kun tankkaa kympillä auton bensamittari alkaa näyttää yhtä paljon kuin tankatessa S-marketilla kahdellakympillä. Tästä tulee melkoinen säästö aikaamyöten. Näin tapahtuu erityisesti Vistantien puoleisesta letkusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu