winhihhulit saavat sodan aikaiseksi mistä vaan

Esim:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13615052
Heitä ärsyttää linuxilla ja amd apulla pelaaminen. Samaan aikaan pleikkarissa ja xboxissa on amd apu pleikassa myös bsd.
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Eivät ne suinkaan mitään Win-hihhuleita ole - sellaisia ei yksinkertaisesti ole, koskapa vain linuksin käyttäjät ovat hihhuleita!
Windowsia käyttävät ihan kaikki, joten me olemme ihan tavallisia ihmisiä!
Mutta mitä tulee sotimiseen tuollakin palstalla - linukshihhulithan senkin aloittivat! Olisivat vain pysyneet siellä peräkammareissaan tubuttelemassa, eivät tulisi jokaisella mahdolliselle palstalle, jokaisen mahdolliseen kysymykseen tubuttamaan sitä tubutintaan......†

Äänestä

Linuxilla pelaaminen ei ärsytä yhtään windows ihmistä. Valehtelu ehkä ärsyttää :P Voiko linuxilla mukamas pelata? :D jk
-win/linux käyttäjä-

Äänestä
  • Linuxilla ei voi kuin lämmittää lihapieukoita ihanalla nakilla jonka survaisen lihapierukan väliin.
    Toki kurkkusalaattiakin siinä on ja ruskeaa salaattikastiketta.

    Äänestä


  • debianrules kirjoitti:

    "Voiko linuxilla mukamas pelata? "

    osaaks wintampiot käyttöö googlea ja juutubia, näköjään ei. Avuksi:
    https://www.youtube.com/watch?v=aDiOHxYxQgE
    (huomaatka kuinka hyvin tuo peli pyörii mopokoneella)

    https://www.youtube.com/watch?v=0V-4F4K5qvA

    https://www.youtube.com/watch?v=JTtLSnCjMSY

    Pelit on äänitetty softalla samalla kun pleattu, siksi fps on matala videoissa.

    Ihan helvetisti pätkivää kuraa paskimmilla mahdollisilla asetuksella - täysin pelikelvotonta.

    Äänestä

  • UPDATE_10575855 kirjoitti:

    Ihan helvetisti pätkivää kuraa paskimmilla mahdollisilla asetuksella - täysin pelikelvotonta.

    Komppaan. Tuollainen tökkiminen tekee pelaamisesta kärsimystä.

    Äänestä

Hihhulit? Täällähän päivytää ainoastaa yksi. Vuosia tuo Seppo on täällä ivannut Linuxia. Ei se raukka osaa edes Linuxia kirjoittaa, vaan on motittunut sanaan linuks <- tuohan on väärinkirjoitus, ainakin älykkyydellä mitattuna.

Äänestä
  • Miten se on sitten se vindovs kirjoittaja?
    Entä Jallusta hokeva multipersoona?

    Äänestä

  • Ne on niitä linukshihhulin vainoharhoja - ihan yleistä linuks-käyttäjillä....†

    Äänestä

  • Tuossahan tuo yks winhihhuli on.

    Äänestä

Palstan winhihhulit ovat vähä-älyisiä idiootteja jotka eivät osaa muuta kuin valehdella. Ainoa tapa millä nämä paskasat pystyvät hyödyttämään yhteiskuntaa on syöttää ne lietepumpusta läpi ja levittää ne muun paskan joukossa pellolle maanparannusaineeksi.

Muutamalta niistä pitää kuitenkin ensin poistaa sinolilla ja muilla kemikaaleilla marinoitu ongelmajätettä oleva maksa ja lähettää se Ekokemille hävitettäväksi.

Äänestä
  • Ihmispaskaa ei tietääkseni saa levittää pellolle, vaan saat jonku virkamieshihhulin kimppuusi. Winhihhuli voidaan toki luokitella joksikin toiseksi muodoksi, mutta saako Winhihhulin levittää pellolle?

    Äänestä

  • Vain linuks-käyttäjä on hihhuli!
    Me normaalit ihmiset, jotka käytämme Windowsia, olemme ihan tavallisia ihmisiä.
    Se vielä mystinen tauti tuo linuks, kun se tekee käyttäjästään sellaisen, kun se tekee - hihhulin!

    Äänestä

  • Unohtuiko ristinmerkki? Hihhuli!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rfr2r kirjoitti:

Esim:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13615052
Heitä ärsyttää linuxilla ja amd apulla pelaaminen. Samaan aikaan pleikkarissa ja xboxissa on amd apu pleikassa myös bsd.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu