ennen eroa ei kerrota tunteita

Onko muita sellaisia varattuja jotka miettii että jos ero tulee lompsin heti siitä paikasta kaivatun luokse ja kerron tunteeni?
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

ja siis sillä mentaliteetillä että ottakoon tai jättäköön mutta kerron

Äänestä

Ei se nyt noin mene. En minä ainakaan millään ota tai jätä mentaliteetilla olisi liikkeellä.

Äänestä
  • tulispahan selväksi

    Äänestä

Just noin, ja noin on jo maailman sivu aika moni toiminutkin. Miksi ei vois noin tehdä? Ero selvä, ei kun uutta puhtia elämään uuden ihanan ihmisen kanssa. Ei ole mikään pakko kärvistellä yksikseen eron jälkeen, vaan uusi parisuhde voi hyvinkin olla parantava ja uutta uskoa elämään antava.

Äänestä

Mitä eroa tuossa on siihen tilanteeseen, että alunperin sinkkukin lompsisi kertomaan tunteistaan kaivatulleen. Eiköhän se eronnutkin jätä tunteensa samalla lailla kertomatta, jos on epävarma toisen tunteista. Eiköhän se kaipaaminen yleensäkin kerro rohkeuden puuttesta.

Äänestä

Ei vaan jos huomaisin ajattelevani jotain tuollaista, marssisin siitä paikasta vaatimaan sitä eroa. Ei uusi ole vanhan korvike, vaan jos on parempi pitää itse päättää vaihtaa. Selkärankaa! Miksi roikut(te) epätyydyttävässä suhteessa, pelkuri(t)? Miksi toisen pitää päättää puolestanne jopa rakkautenne kohde.

Äänestä

Onks ihmiset TOSIAAN näin ääliöitä tunnetasoillaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nimieropaperiin kirjoitti:

Onko muita sellaisia varattuja jotka miettii että jos ero tulee lompsin heti siitä paikasta kaivatun luokse ja kerron tunteeni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu