Oon harkinnu flesun ostamista mutta en haluais koko ajan liukkarin kanssaa läträtä. Onnistuuko flesun käyttö ilman liukkaria?
fleslight ilman liukkaria
9
2131
Vastaukset
- NoEi
Ei.
- Turhapuuro
Kyllä nihkeetä on käyttö ilman liukkaria jos ei peräti mahdotonta.
Tuolla on flesun omaa liukkaria.
http://ihmeellinenhuone.fi/seksilelut/Liukuvoiteet - TaPANIja
Vaatii ehdottomasti liukuvoidetta kun fleshlightii käyttää, muuten ei luista.
- masturbaani
Pitää olla liukkista ja ehdottomasti vesiliukoista koska silikonipohjainen ei fleshlightille sovi.
- ptrooot
Joo, flesun oma on hyvää. Toki se on vähän kalliimpaa mut mut...
- millaistaflesunoma
Flesun mukana tuli näytepaketti flesun omasta liukkarista. Se oli semmoista täysin nestettä ja kun yllätti niin sotkin tietenkin sen kanssa huolella... luisti tosin ihan hyvin. ja ehkä pidin siitä enemmän ja se tuntui jotenkin luonnollisemmalta. Tuli vaan mieleen että olikohan kyseessä nyt jotenkin pilalle mennyt tuote vai kuuluuko sen ollakkin viskositeetiltään ihan vettä ?
- lihalamputtaja
Jotain liukastetta siinä pitää olla, mutta tunnustan että on mennyt ehkä jopa vähän fiiliksen mukaan syljellä tai saippualla tai millä vaan sattuu oleen lähettyvillä kun tarve tulee. Kyse on myös siitä että tuote pysyy hyvässä kunnossa, eli jos on kovin raspia niin ulokkeet irtoo tai ainakin rispaantuu.
Tätä laitoin juuri tilaukseen:
http://www.fleshlightsuomi.fi/p338-fleshlube-fire-ice-2x100ml-fi.html
Tuota vesi mallia kokeilin virallisista aikoinaan tuon pikkupurkin verran, mutta samaa tavaraa saa mistä tahansa halvemmalla. - tieteilijä77
Fleshlightia ei pidä mennä pesemään saippualla, joten ei se myöskään sovellu liukuvoiteeksi.
Vähän oli nyt paskoja neuvoja. - Anonyymi
Itse käytän Prismasta Protex merkkistä liukkaria. Eipä ole niin kallista että sen takia tarvitsisi säästellä. Sitä voi jatkaa vaikkapa syljellä.
Misään nimessä ei saippuaa, öljyjä, silikoniöljyö, rasvaa, käsivoidetta tms. Ne tuhoavat flesukan pinnan varsin nopeasti ja sitten se repeää.
Ketjusta on poistettu 22 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset22817189Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"17012219Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El476017Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään644872MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny144815Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.213977Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843595Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1373026S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.2611477- 851031