Vasemmistoliitto ilmoittaa sivuillaan olevansa Suomen viidenneksi suurin puolue. Mistähän tämä sijoitus on saatu? Vaaleissa tuli kuudes sija ja taitaa jäsenmäärässäkin hävitä viidelle puolueelle. Tottahan tämän on pakko olla koska löytyy nettisivuiltansa otsikon "Faktoja" alta.
Vasemmistoliitto viides?
Tilastojen_Ihmettelijä
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Elävät harhoissansa ja nekevät näkyjä ja miksei Paavo ole tullut kommentoimaan uutta hallitusta Ps missä Paavo luuraa ,
.
"Ovat taas ryypänneet itsensä pöydän alle???????"
.
Ihme palsta tämä. Otsikkona Vasemmistoliitto mutta jostain syystä katkeroituneet vasemmistolaiset kirjoittelee Perussuomalaisista, eivätkä osaa vastata asialliseen Vasemmistoliiton suuruutta koskevaan kysymykseen. Puuttuuko tietoa vai tahtoa?
Sivut täytyy päivittää uudelleen seuraava julkaistu Galluppi lienee viidenprosentin tietämillä .
Toisin päin: yksikään vasemmistoliiton puoluekirjan omaava ei kirjoita tänne, Alma- Median alhainen valinta sekin miltä tämäkin Vasemmistoliitto-keskustelupalsta näyttää: kuva moderaattoreiden sivistyksestä,ei ihmistne mielipiteistä.. Minusta voisi poistattaa puoluepalstat, jos kerran niiden perusteella vääristellään ihmisten kansan mielipide ja mielipideilmasto. On erittäin epätodennäköistä, että maassa jossa valtaosa kansasta tienaa alle 3000 euroa kuukaudessa, muka kaikki olisi yhtäkkiä samaa mieltä miljonääri- Sipilän ja äärioikeistolaisten talouseliitin kanssa. Ja voisivat oikeasti puuttua laittomaan tuntemattomien koneille roikumiseen myös, yksityisyyden suojan loukkaamiseen ja siihen... Tyyliin en halua lukea omia mielipiteitäni muiden tai omani vääristellyiksi mielipiteiksi väännettyinä, jos klikkaan ja kommentoin kesustelua nettisivulla Suomi24, koska se on laitonta.
Kyllä se kuudes sija on ihan realismia, ei voi mitään. Mutta nousu odottaa seuraavissa vaaleissa. Euroopasssa on jo nousemassa vasemmistolaisuus vahvasti, esimerkiksi Kreikassa ja Espanjassa. Tästä on odotettavissa vetoapua myös Suomen vasemmistolle, onhan kyseessä kansainvälinen liike. Toisin kun oikeistolaisuus, joka turhaan korostaa nationalismia ja isänmaallisuutta. Kun täällä nähdään miten hyvin asiat tulee olemaan niissä maissa missä vasemmisto on noussut valtaan, alkaa suomalaistenkin ajatus kulkea oikeaan suuntaan eli vasemmalle.
Kärpäsieniä lienet syöneen koska tollasen harhaaistumuksen sai aikaan Vasemmiston nousun piti alkaa julistihan Paavo Arhinmäki ennen vaaleja ,mutta kuinka kävi mieleen meni . Olisi kovasti mukavaa tietää ne maat missä Vasemmisto on vallassa ja niillä valtioilla menee hyvin ,Ps rankkaa Kreikka ensiksi pois siihen ei usko kukaan .
Itse olen aina ihmetellyt mielipuolia, jotka lukee vihaamiensa puolueiden politiikkasivuja tai julkaisuja. Minä ainakin mieluummin tappaisin itseni kun kuin ikinä lukisin vaikka Kokoomuksen tai persujen julkaisuja, joten mielenkiintoista, että hörhöt lukee vasemmistolaisten lehteäkin vainotakseen vasemmistolaisia...
Voin ylpeydellä kertoa,että elämässäni en ole käynyt perussuomalaisten sivustolla lukemassa sieltä mitään, enkä mene. Kerran ne väkipakolla tunki julkaisunsa mun postiluukusta, mutta IKINÄ en ole lukenut niiden sivustoa. Kuten en lue Kokoomuksen Nykypäivääkään, tai Uutta Suomea tai keskustan Maaseudun Tulevaisuutta. Ja nytkin kun olen valinnut klikata Vasemmistoliito- nimiselle Suomi24-palstalle, miksi täällä on paskapäitä kirjoittajia?!