Näyttää vahvasti siltä, että SSS-miesten hallituksen muoto muuttuukin tänään toisennäköiseksi. Siitä on tulossa SSSR-miesten hallitusten (venäjänkieliselle lukijoille tiedoksi, että lyhenne on venäjäksi CCCP). Tosin voisi siitä tuon yhden s:n ottaa poiskin, sillä Soini otti vapaaehtoisesti osakseen takiaisena olemisen. Nyt hän voi sovitella päähänsä lippiksiä sen mukaan, vieraileeko banaani- vai melonitasavalloissa. Olli Rehn on tuo hallituksen ärrä.
Kepulla on kaksi vahvaa ministeriä ja Kokoomuksella yksi. Tämä kolmikko päättää Suomen asioista. Muut hoitelevat lähinnä lillukan varsia ja sihteerien virkaa.
SSSR-hallitus
0
57
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291313
- 99833
- 75640
- 50567
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa11481ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40454Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m149408Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30387Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372- 25368