Huviveneet verolle- HYVÄ HYVÄ!!

Tämä se taas iskee hurreihin.
ISOT huviveneet verolle, ja sitten pitää saada nämä fondisäätiöt myös verolle!
Näin tämä etenee..
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei tunnu missään.

Äänestä

Hyvä, hyvä! Meillä saaristolaisilla on hitaita rekisteröimättömiä kalastusveneitä. Tämä öykkärivenevero iskee nimenomaan fennoöykkäreihin, kuten murhamies Jyrki Järvilehtoon.

Äänestä
  • Toisaalta loppuupa se veneitten valmistuskin Suomesta tuolla tavalla verottamalla. Siinä tulee taas muutama tuhat fennoa jää työttömäksi. Erinomaista! Toisaalta en sano noin, koska joudun maksamaan työttömyyskorvauksia enemmän ja enemmän.

    Äänestä

  • Veneduunari kirjoitti:

    Toisaalta loppuupa se veneitten valmistuskin Suomesta tuolla tavalla verottamalla. Siinä tulee taas muutama tuhat fennoa jää työttömäksi. Erinomaista! Toisaalta en sano noin, koska joudun maksamaan työttömyyskorvauksia enemmän ja enemmän.

    Höpö, höpö. Tuolla verolla ei ole mitään merkitystä venekauppaan.

    Äänestä

Vi skärgårdsbor kör inte omkring i muskelbåtar (oftast berusade )som stadsborna.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LexSuomi kirjoitti:

Tämä se taas iskee hurreihin.
ISOT huviveneet verolle, ja sitten pitää saada nämä fondisäätiöt myös verolle!
Näin tämä etenee..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu