..miten suhtaudutte 20 v. tyttöön, joka kertoo olevansa neitsyt, koska on halunnut odottaa sitä oikeaa. Ja hän haluaa oikean olevan sinä.
pojat kertokaa
tyttö
104593
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
... mutta kerronpa silti kokemukseni, koska olen ollut ko. tilanteessa ollessani 19-vuotias. Oma poikaystäväni suhtautui pelkästään positiivisesti ja oli otettu siitä että sai olla ensimmäiseni. Myös poikaystäväni oli ensikertalainen, mistä olin hyvilläni. Olihan se eka kerta aikamoista sähellystä, mutta ikimuistoista ja ihanaa silti, ja vähitellen on harjoittelu tehnyt mestarin :)
olisi tosi kiva juttu, jos olisin se oikea jollekin.
siinä ei ole mitään pahaa jos "säästää" itseään.
Puolestani saisi jäädä odottamaan edelleenkin lähtiessäni etsimään jotakuta edes jotenkin järjissään olevaa. (Ei millään pahalla, huvinsa kai kullakin.)
kiittäisin todella kauniisti ja ottaisin vastaan mitä tarjotaan....näin nelikymppisen näkökulmasta erittäin hieno juttu.
Se sinun periaattesi on hyvä ja pidä se,
mutta ota huomioon että onko kaverisi (man)
hänelle se 'oikea' jonka haluatte jakaa yhdessä ne ilot. Monesti käy niin että vuosia myöhemmin tulee eteen se oliko se oikea ratkaisu.
Minä olisin miehenä ilahtunut jos olisin kohdannut sinun kaltaisen tytön. vaikka olisimme yhdessä kaiken uuden kokeneet.
onnesta sekaisin! Oikeesti!
Olisin kyllä aika iloinen.
Kerta se on muiden joukossa...ihan positiivista siinä mielessä, ettei onnekkaan tarvitse jakaa sinua kaikkien exiesi kanssa...
panisin! tietenkin :D
Erittäin hieno juttu. Ole ylpeä neitsyydestäsi. Älä anna sitä pois kevyesti. Odota oikeaa. Rakkaasi tulee arvostamaan sitä. Nostan hattua tytöille, jotka odottavat oikeaa rakkautta.