Empä ole koko 40vuotisen urani aikana kuullut että tällä seudulla olisi karhuja..
Räskissä nähty karhu
14
310
Vastaukset
- liisapuhta
kiinnosta määpä oon nähny omalla seudulla tiikerin että booooom!
- takaisin_siperiaan
kannattaa kutsuu vladimir paikalle
- tiikeriätankkiin
Aika arveluttavaa rakentaa omakotitaloa kyseiselle alueelle. Karhujen pelkoko on kyseessä, jos vaan neljä taloa nousee ensikesänä kuntoradan tuntumaan.
- höylämie
Se oli tiekarhu, kkunnosti räskintietä.
- sallioorela
Niin oli, ainakin kuopat ovat kateissa.
- rnbwrt
Onpa täällä, tosin Räskin karhu oli siellä syksyllä jo viimevuonna, joku vaeltaja, poistui yhtä hiljaa kun tuli. Nyt ei ole näkynyt.
- Karkkarikarhu
Mistä tällaista on kuultu? Ruonalassa kukaan ei ollut tietoinen asiasta..
- kuultunahty
Lenkkeilijöiltä kuultua, myös poliisi ollut paikalla varmistamassa tilannetta.
- Jukka19000
Nimistä päätellen 50-60-luvulla on ollut alueellamme karhuja:
Kesti-Karhu, Karhunkulma, lastentarvikeliike Karhunpentu, Karhula, itse juoksin oranssisilla Karhun lenkkitossuilla mm. Tuplakympin. Hovilan ja Turvalan teitä kunnosti Karhulan kauppalan tieKARHU. Keskuskentällä olin katsomassa Peli-KARHUJEN ja KTP:n jalkapallopeliä ymym - antti199111
Jukka19000 kirjoitti:
Nimistä päätellen 50-60-luvulla on ollut alueellamme karhuja:
Kesti-Karhu, Karhunkulma, lastentarvikeliike Karhunpentu, Karhula, itse juoksin oranssisilla Karhun lenkkitossuilla mm. Tuplakympin. Hovilan ja Turvalan teitä kunnosti Karhulan kauppalan tieKARHU. Keskuskentällä olin katsomassa Peli-KARHUJEN ja KTP:n jalkapallopeliä ymymKYPA eli Kymen Pallo kohtasi aikoinaan mestaruussarjassa Helsinkiläisen Karhu-Kissat- joukkueen. Koskaan en ole nähnyt niin suurta joukkotappelua kiekkopeleissä, osa katsojistajin ryntäsi kentälle.
- Talokerviselleraskist
Kervisasia puhuttaa kautta koko kaupungin hongistojen.
- Kaivin_kone
Myös paikkakuntalaisia näkyy kunnallistekniikkaa tekemässä.Hyvä niin.
- pesukarhu44
Jaa.mikäs ura on sulla?itse olen nähnyt karhun 15v sitten kymin lentokentällä.ei siis mahdotonta nähdä Räskissä karhua.onhan siellä umpikorpeakin.
- apuaakarhuu
Aikas pelottavaa jos räskissä karhuja alkaa pyörimään. Mitä jos sellanen käy kimppuun kun oot lenkillä? Haistaa mun tiukan pepun..!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081660Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai841566Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961463Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541392Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341361Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48892Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115880Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii414852Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290822Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347807