Kissankiusaaja

Kissanomistajatar

Oletteko tietoisia kaikki kissojaan vapaana pitävät, että Paraisilla on jollakin intohimona liimata kissa turkistaan pikaliimalla seinään kiinni.

8

120

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huhuhhhhihhh

      Hyi.

    • hhhcvjh

      ....

    • liimatkaatekijät

      Onko tekijä sama :
      " Saa jakaa!
      Paraislaiset huomio! Varsinkin te, jotka pidätte kissoja vapaana ulkona.

      Ilmeisesti jollekkulle on tullut mahtava päähänpistos, että leikitään pikaliimalla ja napataan tosta ihmisrakas kissa.
      Mun kissa karkasi ovesta ulos 22pvä ja tuli kotiin vasta 27pvä klo 4 aamuyöllä, joka oli minusta omituista. Aamulla tarkistin, niin vasemmalta puolelta naamaa puuttui karvat ja silmä turvonnut myöhemmin viellä umpeen. Löytönä tein, että oli pikaliimaa oikean silmän yläkulmassa. Ei enään halua ulos, vaikka olisi ovi auki, toisin kuin yleensä ollut aina lurkkimassa josko pääsisi pakosalle.

      Eli siis.. Jonkunmielestä ollut hauskaa laittaa kissa naamasta pikaliimalla kiinni johonkin..? Kiitos.. Onneksi neiti on fiksu ja tuli kotiin, vaikka joutuikin repimään itsensä irti, eikä jäänyt niille sijoilleen kitumaan.."

      • Näkijätilmoitaa

        Poliisille ilmoitus asiasta ilman muuta.
        Voihan olla että tekijät on nähty ja tunnistettu.


    • nostan

      Ylös

    • nm1

      Ok.

    • FörSatansSkitMunnen

      Kaikkia saatanan paskoja sitä maailmasta löytyy.
      Joku sukunsa rutsaama kusipää, joka tuollaista tekee.
      Ja kun eihän ne kaikki irrallaan kulkevat kissat ole tahallaan irti päästettyjä, kissa karkaa aika vikkelästi pienestäkin ovenraosta, kun saa päähänsä lähteä seikkailemaan. Eli ei ole edes tekosyy tehdä tuollaista, että "Koulutetaan kissanomistajat pitämään lemmikkinsä kiinni".
      Ilmoitus poliisille. Ja voihan sitä ihmiset kulkiessaan pitää silmänsä auki ja puuttua asiaan, jos sattuvat näkemään ylipäätään jonkun rääkkäävän eläintä.
      Jos kiinni jää, niin liimaa tuolta henkilöltä itseltään silmät kiinni ym mukavaa. Pieksee vielä paskatkin siitä pihalle. Jos vaikka oppisi jättämään eläimet rauhaan.

    • ggvcxgn

      Bgghgfcfggjgf gf

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3169
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2515
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2156
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2075
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1972
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1604
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1570
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1273
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1188
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1103
    Aihe