seat alhambra apulaitehihnojen kirreys

hekkuhaukka

minkälaiset kiristysarvot on seat alhambra vm 1999 ,2,0 ltr pensa koneen moniurahihnalle ja kiiahihnalle joka pyörittää ohjaus tehostinta ja vesipumppua. esim onko painuma 8mm 10 kg voimalla painettaessa kyselee hoopo.

1

72

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KukinTavallaan

      Itse vedän sormituntumalla aika kireälle, mutta ei kuitenkaan niin paljon että hihnalla voi rueta virsiä soittelemaan. Painan sormella kovemmalla voimalla ja liikkuu noin sen 1-1,5cm verran ja laturin hihnassa hieman enemmän painuu, kun on rullat etäämmällä toisistaan. Hyvin toistaiseksi tuolla tavalla toimineet ja ei ylimääräisiä murheita.

      Kyllä jos rupeaa hifistelemään, niin hihnoihin saa mittarin millä saa oikein vimosen päälle. Koneenasentajan raamattuni mukaan autoissa yleisimmät moniurahihnat PK ja PJ tyyppiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      262
      4606
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      132
      3003
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      43
      2776
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      75
      1749
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1604
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1493
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      58
      1351
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1245
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1129
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      212
      1128
    Aihe