Karl Helenius järjestää ammattinyrkkeilyillan. Ottelijoina Tomi Silvennoinen ja Jesse Liljeberg, joille vastustajat haetaan Baltiasta.
Helenius lupaa myös kolmatta ottelua iltaan, jos neuvottelut onnistuvat. Hän sanoo tämän ottelun olevan jo hienoin nyrkkeilyottelu, joka Suomessa on koskaan nähty.
Ilta pidetään Boxing Companyn salilla
Helenius lupaa myös kolmatta ottelua iltaan, jos neuvottelut onnistuvat. Hän sanoo tämän ottelun olevan jo hienoin nyrkkeilyottelu, joka Suomessa on koskaan nähty.
Ilta pidetään Boxing Companyn salilla
Vastaukset 8
Vanhimmat
Valtava tapahtuma, pitää seurata päämedioista,myös ulkomaisista.
Useissa Sveitsiläisissä paikallismedioissa on suuria juttuja tästä illasta ja erityisesti tuosta mystisestä kolmannesta ottelusta.
Huhujen mukaan mystisessä ottelussa voi otella joku, joka ei ole vielä Suomen kansalainen. Jännitys ottelun osalta on siis melkoinen.
Mystisessä kolmannessa ottelussa on kolme pistetuomaria ja kolme erätaukoa.
Myös ei vielä Suomen kansalaisella on kuulemma kolme kivestä ja työeläkepäätöstä.
Hyvin sä vedät Kalle, kirjottekle lisää mutta keksi vähän mielenkiintosempia nimimerkkejä. Vaikka: nyrkkeilyn asiantuntia, kokenut poksari, sun muita tehokkaita.
Kolmas ottelija on kuubalainen
Onko Iltasnomat ja Iltalehti uutisoinut?
no on tietenki.Ja Maailman valtalehdet jonottaa haastattelua, mutta kalle on kieltäytyny ku ei ne ymmärä boksingista mittää. luultavasti nähdään myös amerikan maksuteeveessä, ja muljoonat ropisee. suomi nousuun!!!
Tämän illan verotuloilla valtio maksaa yhden perunan kansanedustajan lounaaseen