Naisen voi ottaa seksiorjaksi useammankin koraanin kohdan mukaan (mm. Kor 4:24 ja 33:50), jolloin suhdetta ei pidetä avioliittona. Muhammedillakin oli 11 virallisen vaimon lisäksi lukuisia seksiorjia (Mm. Tabari 7:117 ja Ishaq 593). Muslimit ovat tätä harrastaneetkin paljon vuosisatojen aikana. Maailman orjakaupan keskus sijaitsi noin tuhat vuotta kolmiossa Istanbul – Khartoum – Islamabad. Seksiorjuus on edelleenkin hyvin yleistä kaikissa muslimimaissa, vaikka asiasta ei paljoa puhuta. Viime aikoina mm. Kuwaitissa on esitetty vaatimuksia seksiorjuuden säätelemiseksi virallisella lainsäädännöllä.
Nasima haluaa seksiorjaksi
SiksiMeluaa
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Nyt selvisi Islamia kannattavien naisten halut.
Menis sinne Persianlahdelle. Pääsis varmaan suomalaisena friikkinä jonkun sheikin haaremiin parinkymmenen muun naisen seuraan.
Natsimasta tullut räksyttävä rakkikoira. Hyväksyy kaikenlisäksi homoilun ja näiden häpeällisen avioliiton, joka on tarkoitettu vain miehen ja naisen väliseksi liitoksi.
Demarit ovat sekoittaneet naisparan pään vaikka muslimitkaan eivät hyväksy homoja.
Anttikin haluaisi.