ups maksaminen

hermoraunio

mitä mun pitäisi tehdä kun 25.5 tuli postipaketti just ups:sin kautta no maksoin sen ja kuljettajalle ei ollut vaihto rahaa niinpä tietysti no ups:in kuljettaja sanoi anna tilinumerosi niin saat piakoin loput rahat tilillesi odotin ja odotin nyt on mennyt yli viikko. Soitin ups:sin asiakasapalveluun sieltä sanottiin siinä kestää 2-4 pvä. olen jo soittanut sinne kuinkohan monta kertaa. Mitä mun pitäisi tehdä ei vielkäkään rahoja näy tililläni multa palaa kohta hermot

1

121

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 312

      29.5. perjantaina oli kulunut 4 päivää siitä, kun maksoit. Pankkisiirroissa menee 1 - 2 pankkipäivää, jos maksajalla on eri pankki kuin maksun saajalla. Nyt on vasta mennyt yksi pankkipäivä tuon 4 päivän jälkeen. Odota nyt tämä viikko vielä, eiköhän raha tule tilillesi.

      UPS pyytää varaamaan tasarahan maksamista varten, koska kuskeilla ei ole välttämättä antaa takaisin. Korteilla maksaminenkaan ei ilmeisesti onnistu niin kuin Postin kuskeille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      364
      8143
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      159
      2482
    3. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      71
      846
    4. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      60
      843
    5. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      25
      806
    6. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      64
      802
    7. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      793
    8. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      46
      766
    9. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      12
      760
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      68
      693
    Aihe