Neitsytmies ja skorpioninainen?

Miten sopii neitsytmies skorpioninaiselle? Ja ovatko skorpioninaiset mustasukkaisia?Pitkävihaisia?

Entäs seksin suhteen, sen "mistä kaikilla aina puute"? Avoimia?
3907
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jokin näitä merkkejä vetää toisiaan puoleensa, vaikka heidän elementtinsä on vesi ja maa.
Olen itse ollut naimisissa ja kihloissa skorpioninaisten kanssa, ja voisin mennä uudelleen.
Nyt olisin paljon viisaampi ja kohtelisin hellemmin skorpparinaista, kuin mitä tein nuorempana.
Heistä löytyy sekä mustasukkaisia että pitkävihaisia kuten varmaan kaikista merkeistä. Yhtään seksihurjastelijaa tässä merkissä ei ole kohdalleni sattunut, vaan sanoisinpa melkein päinvastoin. Yleensäkin skorpioneista liikkuviin negatiivisiin kertomuksiin kannattaa suhtautua epäilevästi jollei ole omakohtaisia kokemuksia.
Useimmat tuntemani skorpionitytöt ovat uteliaita kaikelle uudelle ja lahjakkaita moneen asiaan. Kyllä uskallan suositella muillekin neitsyeille.

Äänestä

Muutakin on kuin hyviä kokemuksia. Hakevat uutta, vietellä ja tulla vietellyksi. Pistävät kun pitää päästä eroon.

Äänestä

mä olen skorppari ja oon ollut neitsyt miehen kanssa vuoden päivät saman katon alla...suhteen alkuun neitsyt sai pistää kaikkensa koska olen hieman epäilevä luonne,en luota ihmiseen kovastikaan.hän siis pyöri siinä niin kauan että oivalsin hänen ihanuutensa;olemme hyvin samanlaiset arvot omaavia. eli perusjutut on kunnossa. neitsyt on mun mielestäni älykäs,siis tunneälykäs.hän ei välttämättä HETI oivalla mikä voi herkästä skorpparista tuntua pahalta mutta kun hänelle ilmaisee tunteensa rohkeasti niin asiat selviää ja muutoksia tehdään,hän oppii helposti ja sopeutuu uuteen.suhteessa olen oppinut joustamaan koska neitsytkin osaa pitää päänsä..=) silti tuntuu että useimmiten minä määrään kaapin paikan.silti annan hänen mennäkin,kavereita tarvitaan aina ja harrastukset on tosi tärkeitä mun urheilulliselle neitsyelle.yritän siis tukea häntä parhaani mukaan ja rakastan häntä enemmänm kuin ketään koskaan.uskon että me ollaan toisillemmme tarkoitetut.
negatiiviset puolet on olemassa:mä olen mustis. siinä on sitten mun kultisilla miettimistä että kenelle puhuu ja kenelle ei. mutta eipä hänkään aina luota muhun ja epäilee lähinnä omia(!) kavereitaan aikeistaan mua kohtaan joka tuntuu musta oudolta.sen lisäksi on tää sitoutumiskysymys...mä en tahdo naimisiin enkä lapsia,mutta mä haluan kuulua niihin tulevaisuuden suunnitelmiin joita hänellä on.mä tarviin niitä "merkkejä" siitä että mua todella rakastetaan koska itse pistän kaikkeni suhteeseen ja jumaloin miestäni.tuntuu pahalta kun hän sanoo että ahdistaa ajatus siitä että ostettaisiin yhdessä asunto koska se on hänelle sama asia kuin avioliitto, mutta hän voi kyllä nähdä että tulevaisuudessa näin kävisi,kun hän on "isompi" ja fiksumpi. tämä pistää mut miettimään ollaanko me epätasapainossa ja käykö tässä loppujen lopuksi niin että mä hajoan...toinen hänen vikansa on agressiivisuus joka kumpuaa joko viinasta tai pikkutarkkuudesta ja siitä kun asiat ei mene kuten hän tahtoo, joskus pelkään että hän satuttaa mua...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mikka Hyyppänen kirjoitti:

Miten sopii neitsytmies skorpioninaiselle? Ja ovatko skorpioninaiset mustasukkaisia?Pitkävihaisia?

Entäs seksin suhteen, sen "mistä kaikilla aina puute"? Avoimia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu