KOSKA asia tunnustetaan

pakkoruotsi on IMPIVAARALAISUUTTA puhtaimmillaan.

Pystyykö joku kiistämään asian?
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Se on juuri sitä.

Äänestä

RKP edustaa pimeintä impivaaralaisuutta.

Äänestä
  • Samaa mieltä

    Äänestä

  • ahh.onnea kirjoitti:

    Samaa mieltä

    RKP on sairaus

    Äänestä

Muilla Euroopan kansoilla on oikeus eurooppalaiseen sivistykseen, mutta meillä suomalaisilla kuulemma vain "suomalaiseen sivistykseen"?
Svekopäättäjien mukaan suomalaiseen sivistykseen kuuluu se, että kaikki osaavat RUOTSIA!!?? Suomen kielestä ei sitten niin väliä.
Miksi me suomalaiset emme ole oikeutettuja samaan laajaan sivistykseen kuin muut eurooppalaiset itsenäiset kansat? Olemmeko me huonompia kuin muut?

Äänestä
  • KARMEAA rasismia.

    Äänestä

  • Olette!

    Äänestä

Joku hurri tuomitsi Seitsemän Veljestä ja Aleksis Kiven.
Taistelkaa oman kielenne ja identiteettinne puolesta.
Pakkoruotsi on paha syöpä.

Äänestä
  • Olen samaa mieltä.

    Äänestä

  • Pakkoruotsi on ihan oikein fennoille. Fenno ei opi mitään ilman pakkoa. Fenno ei yleensä tee mitään ilman pakkoa. Pakon alla fenno on parhaimmillaan. Tämä on tutkittu tosiasia.

    Äänestä


Ymmärrän kielitaistelun silloin kuin siihen oli todella aihetta. Nyt kun Suomi on demokraattinen maa tältäkin osin, en ymmärrä yhtään. Suurin osa suomenruotsalaisista on tavallisia ihmisiä, joilla ei ole esim. säätiöiden kanssa mitään tekemistä. Suurin osa suomenkielisistä on myös tavallisia ihmisiä, jotka ei edes ymmärrä, että elämme keskellä 'fennojen' kehittämää "kielitaistelua".

Äänestä
  • Suomi ei todellakaan ole mikään demokratia vaan SVEKOKRATIA!!!!

    Muuten. Arkkisuru Per Stenbäck sanoi muutama vuosi sitten, että "kieltaistelu on alkanut ja tässä sodassa ei vankeja oteta"!!

    Mitä ajatuksia arkkisurun lausunto herättää pienessä ja yksinkertaisessa mielessäsi?

    Äänestä

Pakkosuomi se vasta on impivaaralaisuutta. Kyllä se Ruotsi on ollut suomalaisille hyvä työllistäjä. Minäkin pärjäsin Ruotsin työmarkkinoilla, KIITOS sen pakkoruotsin opetuksen.
Nyt on palattu takaisin Suomeen eläkeläisenä.
PS. palasin kaksikieliseen kuntaa asumaan.
Miksi Suomi ei välitä työllistää kaikkia suomalaisia? Miksi monien työhaluisten oli lähdettävä Ruotsiin töihin?
Impivaaralaisen ajattelun mukaan työhaluistenkin olisi maattava kammarissaan Suomessa ja nauttia työttömyyskorvauksia.

Äänestä
  • Olen samaa mieltä. Hyvin valehdeltu!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nimenomaan.näin kirjoitti:

pakkoruotsi on IMPIVAARALAISUUTTA puhtaimmillaan.

Pystyykö joku kiistämään asian?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu