A- studiossa tänään

Jälleen Talvivaaran kepulikaivoksen asiaa pitää ruotia a- studiossa klo 21:00. Englantilainen sijoitusyhtiö arvio suomalaisen veronmaksajan lypsämisen köyhyyden vuoksi riittämättömäksi.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Onhan järjetöntä tahallaan aiheuttaa ongelmia kannattavalle kaivokselle kuten Elykeskus ja Vapaavuori tekivät. Nyt järki käteen ja riittävä rahoitus kuntoon sekä Perä takaisin ruoriin. Miljardien verotulot tiedossa valtiolle, joten siihen nähden pikkurahoja kaivoksen pelastamiseen tarvittavat summat.

Äänestä
  • Sairastuneet eivät näytä koskaan enää parantuvan.

    Äänestä

Kepulikaivoksesta tulemme kuulemaan vielä paljon pahaa.

Äänestä

Voihan Pekkarinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kepukaivos kirjoitti:

Jälleen Talvivaaran kepulikaivoksen asiaa pitää ruotia a- studiossa klo 21:00. Englantilainen sijoitusyhtiö arvio suomalaisen veronmaksajan lypsämisen köyhyyden vuoksi riittämättömäksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu