Toki jokaiseen kauppapaikkaan mahtuu kaikennäköisiä kaupankäyjiä, siinä ei ole mitään ihmeellistä. Mutta se, että talon oma asiakaspalvelu ei hoida asioita fiksusti ja jopa se normaali sisälukutaito puuttuu, siinä vaiheessa kannattaa vaihtaa palvelua.
Tosi sääli, että aiemmin hyvä palvelu huuto.net on nykyään luokaton. Kuten aiemmista kommenteistakin voi lukea, palvelua ei kannata käyttää. Hyviä vaihtoehtoja löytyy lukuisia.
Terveisiä myös huuto.netin "aspa" Ninalle. Melkoinen suoritus saada vanha kanta-asiakas kyrpiintymään niin, että palvelunne vaihtui toiseen! Kenenkään ei tarvitse ottaa asiakkaana vastaan alentuvaa suhtautumista.
Huuto.net on nykyään aivan surkea
9
223
Vastaukset 9
- Huutopelaahyvin
Mulla ainakin kauppa käy ja ostajat ja myyjät olleet kaikki asiallisia, ei valittamista. Tietenkin tilanteet voi vaihtua, enkä ole ollut yhteydessä asiakaspalveluun, netin kauttahan kaikki toimii.
- Toimii-hyvin
Mulla ei valittamista. Ylläpito loistava. Ei puutu mihinkään turhaan johon te kotipoliisit yritätte heitä yllyttää. Tuskin te tyytymättömät mitään asiakkaita edes olette. Mitä lie sekopäitä. Myykää ja ostakaa älkääkä ruikuttako täällä. Niin ja huutonetissä kauppa käy. Paras nettimyyntisivusto.
- qualitation
eipä oo ollu aspaan mitäänasiaa koskaan,kaikki toiminu huvin.ostan tunnistautuneilta hyvällä palautehistorialla ja myyn itse turhia tavaroita tunnistautuneena hyvällä palautehitorialla.vähintään kauppa per päivä tämä vuosi menny.
- Ostamaton
Ainakin tuo myyjä Tku345 perustaa kauppansa suhteettomiin toimituskuluihin. Hinta on joskus halpa, mutta otetaan takaisin toimitukuluissa, noutoa ei sallita.
- enuskoettäkäyenää
"ostan tunnistautuneilta hyvällä palautehistorialla ja myyn itse turhia tavaroita tunnistautuneena hyvällä palautehitorialla."
no se on hyvä että kauppa käy mutta mites ne muut joiden palautteet on pilattu ja mustamaalattu?
Kannattaako niiden enää huutonettiä käyttää?- hyväniin
Hyvä vaan, että hupihuutajat ja häiriköt poistuvat.
- minäoäpvsaa
hyväniin kirjoitti:
Hyvä vaan, että hupihuutajat ja häiriköt poistuvat.
ei vaan paha.
jokaisella tulisi tässä tapauksessa olla uusi mahdollisuus sulkea tunnuksensa jos se ensin pilataan.
ylpeät kermaperseet jotka on olevinaan parempia ihmisiä voisivat poistua huutonetistä positiivisine mukanaan.
- jebulis213123
Huutonet on muuten loistava mutta tarvisi saada pois yritykset? onko muuten yritykset saanut myyntitilaa huutonettiin alusta asti? toinen asia on kiinalaiset paskatavaran myyjät. Ihmiset ostaa esimerkiksi paskoja latureita joilla saa talosta tehtyä hiilloksen = tyhmä ostaa mutta käy sääliksi niitä jotka ostaa.
- Reppold
Alkuperäisen viestin kirjoittajan huomio on todella oikea.
Nyt tienataan postimaksuilla ja myydään postikortteja ja muuta rihkamaa vaikka eurolla. Jos haet esimekiksi perävaunua niin siellä ei ole kun yksi yrittäjä joka myy vaunuja kiinteään hintaan Tai Loimaalainen yrittäjä joka on myynnyt samoja kärryjä kuormineen päivineen monta vuotta tai henkilö autojaan yhtä kauan.Yksi asia on vaan kummallinen tässä vaunukaupassa,palautteita ei ole mistään kaupoista siis monta vuotta ihan suotta.(Katsokaa itse)Mutta mennään asiaan,jos haet autoa niin olet romu ja ties missä peräosastolla.Siis kaikki on sekaisin ja tavaravalikoima on siellä sun täällä. Ja vielä ne myynti ajat, ei kai ne tarvitse olla puoli vuotta ei se ole enään huutokaupasta kysymys silloin.
Kyllä olisi aika vaihtaa ylläpito,ja joku laittamaan asiat kuntoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981067
- 50912
- 119883
- 145857
- 70667
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40649Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu187607- 32569
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti47558- 68544
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja62534- 80530
- 39489
Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35484Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i4473- 45463
Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa31456- 41456
Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys74456Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks61450