rauman huume hörhöt
hörhöt rauma
16
2481
Vastaukset
- rurarum
Unohtuikohan tästä nyt jotain? :D
- puduaari
Tää kylä on täynnä nistejä,aivan liikaa hemmetin sekakäyttäjiä ja rosvoja koko paikassa. Maksusitoomuksella ryynit ja varastamalla napsu rahat....sitten sairainta on alaikäisille myyminen,nää saatanan kumipäät ei välitä yhtään mitä ne tekee pää asia että saa kaupattua sitä lopuunasti jatkettua piriä kakaroille,tässä kohtaa no mercy!!!!
- viisasmies
Tuoko on ongelmasi?? Tässä kaupungissa on kuule paljon pahempi ongelma. Täällä on läskejä, tyhmiä, köyhiä, saamattomia ihmisiä. Väitän, että läskit ovat kunnalle paljon kalliimpi ongelma kuin hörhöt, tyhmistä puhumattakaan.
- Voimannostaja
Itse koen olevani kovinkin halpa heebo narkkeihin verrattuna koska 2työtä raatavana maksan sinunkin elämisesi veroina.Läskinä olen maataloutta tukenut ja lääkäripalveluja kohtuudella käyttänyt kuten muutkin kansalaiset.Mistä olet saanut laskelmasi että läskit käyvät kalliiksi yhteiskunnalle?Loiset ja työttömät ne kalliiksi käy.
- Ojentaja
Läskit haisee pahalle,hyi helvetti.
- JoutomiesJoukahainen
Ny se selvis miksi sitä työttömyyttä on! Jotkut ahneet tekee kahtakin työtä.
Huonosti tietenki molempia.
- Jörg666
Mun mielestä Raumalla on hyvin vähän päihteilijöitä verrattuna siihen, mikä meininki oli vaikka vuosituhannen vaihteessa tai mikä on homman nimi vaikkapa Turussa tai Porissa. Ettei nyt ois taas semmosta raumalaista tyhjänvalitusta ilmassa!
- viisasmies
Voimannostaja, vai maksat sinä minun elämiseni. Jaa, että ihan kahta työtä teet, silläkö luulet maksavasi Minun elämiseni. Tuollaiset luuserit ei maksa, kuin oman elämänsä ja senkin huonosti. Eikä duunareilla sitä paitsi ole mitään elämää. Painat viikot ja viikonloput duunia, missä helve..n välissä sinä muka elät, tiedän, haaveissasi, et missään muualla. Mutta muijas varmaan elää sitä elämää, jos satut sellaisen omistamaan. Tyhmiä aina sakotetaan tässä elämässä, sovit malliesimerkiksi juuri siihen tarkoitukseen. Niin, en tee päivääkään vuodessa töitä, mutta väitän tienaavani kuukaudessa sen, mitä sinä kaksine töinesi vuodessa. Jos kiinnostaa, niin kysy, kerron miten.
- vammanensiili
viisasmies, tarkoitit varmaan tuhlaat päivässä sen minkä joku maksaa veroja sun elämään vuodessa?
- viisasmies
No ei nyt ihan päivässä, mutta kuitenkin. Ja oikeassa olet, muut todellakin maksaa veroja mun puolesta. Pikkasen faktaa. Maksan pankkilainan korkoja yli 11000 euroa vuodessa, kylläkin sijoitusasunnoista 100% verovähennys oikeus. kaikki yhtiövastikkeet 100% verovähennysoikeus. Yleensä joulukuussa myyn pieleen menneet sijoitukset, joko rahastot tai osakkeet, ostan tammikuussa takaisin ja kaikki tappiot 100% verovähennyskelpoinen. Niitä mitä ei pysty vähentämään verovuonna jää alijäämähyvitys 5 vuodeksi. Matkakorvaukset on myös verovapaata tuloa, sinä duunari maksat nekin. Lista on pitkä, miten varakkaammat duunareita kusettaa. Kovaa keskustelua käydään, miten suuret johtajat pienentävät palkkojaan, voi kertoa ei ne tule kansalaisten hyvinvointia edistämään eurollakaan. Nyt vaan odottamaan seuraavaa Kreikkapakettia, niissä oli viimeksi lähes 2 vuotta 30% tuotto, ja kyllä käytin tilaisuutta hyväksi ja korjasin pois. Kysyttävää?????
- hgghhhhgkj
Voi vittu noita persaukisia raumalalisia, ketkä pikkubisneksillä kehuu itteensä. Säälittävää!
- viisasmies
Kehuu kuka kehuu. Sen vaan tiedän, aina kosahtaa köyhälistöön, kun pikkasen raottaa, miten helposti saa itselle helpon elämän. Niin ja jokaisella on siihen mahdollisuus, jos on sen verran päätä, että pystyy opiskelemaan.
- Voiman-ostaja
Heittelet ja väittelet liksastasi sit nimimerkin takaa suoli-palstan hörhökeskustelussa.
- voimannostaja
Kuinkahan kauan viisasmies on ollut työttömänä ja toimeentulotuki asiakkaana kun noin kilahtaa ja työtätekeviä arvostelee.Ainoastaan sillä on merkitystä tekeekö öitä vai ei.Loisia on Suomi täynnä ja vaikka keplottelemalla saisi kohtalaisenkin toimeentulon niin eipä sitä kannattaisi mainostaa,LOINEN ON LOINEN vaikka voissa paistaisi.
- JehHeh
Raumalla yhden miehen katupartion vetäjää voisi pitää omalaatuisena kaverina. Kaiken lisäksi lapsipornotuomio.
- Katumies
Raumalla on meno aika rauhallista ja ei nämä häiritse muita ihmisiä!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee743180Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."362030Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.1661773Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?2921308Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki301198Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin911160- 1001086
Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.1201074En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711070- 26991