Tukijussien vinkuminen jatkuu

Menkää töihin sieltä uuninpankolta!
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ketkä saavatkaan enemmän yhteiskunnan tukia: Linja-auton kuljettajat, yksityisen puolen lääkärit ja hoitaja, tuomarit ?
Maajussi jopa tekee töitä nollatuntisopimuksella, ilman Pekkaspäiviä ja arkipyhäkorvauksia. Voit sinäkin käydä tilalta perunat ostamassa Sunnuntaisin mökkimatkalla tai Lauantaisin torilta.
Ettekö keksi viisaampaa kirjoittelua ?

Äänestä

Tulehan kutale sieltä uuninpankolta syömään ja lopeta nälissäsi vinkuminen!

Äänestä

Tukijussit on yhteiskunnan syöpä.

Äänestä

Komioita trktoreita jusseilla, kerran toimitin asiaa jussin luona pihalla neljä uudehkoa traktoria.
Ymmärtääkseni jussi kykenee ajamaan vai yhdellä kerrallaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vinkujussit kirjoitti:

Menkää töihin sieltä uuninpankolta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu