Nämä Saaristo Openit varmaan ihan kivat pippalot.

HiukanKyllästynyt

Mutta nämä uudet järjestäjät, jotka mainostettiin niin ammattitaitoisiksi - eivät näköjään osaa ja hallitse, luultavasti kyllä vain ylimielisyyttään ole kiinnostuneita huolehtimaan aivan tuollaisten tapahtumien perusasioista.

1. Tiedottamisesta
2. Liikennejärjestelyistä

JA NIISTÄ TIEDOTTAMISESTA, varsinkin kun tuntuvat järjestäjät ottavan koko ranta-alueen haltuunsa, ja hallinoivan sitä diktaattorin ottein.
Hiukan ihmetyttää, että kaupunkin on antanut tuollaiselle tapahtumalle, joka ei kaupungille tuota senttiäkään, oikeuden potkia vakituisia asukkaitaan, venepaikan haltijoita päähän. Vaikkakin vain yhden viikonlopun ajan, mutta kuitenkin.
Kaupungin on siis tulevaisuudessa syytä, ainakin kerätä mahsuja tuolta tapahtumalta vaikkapa paikkavuokrana 10.000-15.000 / viikonloppu, ja huolehtia, että venepaikat ja laskuluiska ovat käytössä kohtalaisesti ja niiden käyttömuutoksista ILMOITETAAN AJOISSA ja liikennettä ollaan OHJAAMASSA !!

4

140

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nm1

      Ok.

    • Expippalot

      Hanurista
      ko.tapahtuma,ollut
      joka
      vuosi.ala-arvoinen
      esitys
      järjestäjiltä...palvelupisteitä,LUE,kaljahanoja
      ei
      edes
      tarpeeksi,miten
      voisi
      toimia,tiedotus,liikenteenohjaus,suursiivoukset...Ei
      paidalla,sapuskalla
      ihmetyöntekijöitä
      talkoiluihin
      löydy,edes
      hovirinnanrapakoista.

    • Aidassa-reikä

      Huomasin että alueelle olis päässyt ilman lippua siis ilmaiseksi. Ei ollut aidattu kunnolla sitä aluetta. Aita olisi pitänyt alkaa sieltä missä alussa tarkistetaan kassit, juomat ym, Siis alkupäässä.
      Olen käynyt muissa festareissa ja niissä on aidattu kunnolla koko alue.

    • Valvontatärkeää

      Oliko järjestyksenvalvojia tilattu riittävästi, kun vammainen joutui raa `an väkivallan uhriksi ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1599
    2. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      11
      1487
    3. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      73
      1415
    4. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      234
      1385
    5. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      231
      1301
    6. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1110
    7. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1059
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1040
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      91
      981
    10. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      973
    Aihe