Äiti vie lasta homomarsseille

N.Ormaali

Miten on, meillä on kuusivuotias poika ja ex-vaimoni vei hänet homomarssille ilman lupaani, meillä on yhteishuoltajuus. Voinko jatkossa kieltää ex-vaimolta moisen puuhan, ei pienen lapsen paikka ole missään homojen ja muiden perverssien gay-marsseille. En minäkään vie poikaa mihinkää homovastaisiin tilaisuuksiin vaikka olen vahvasti sitä mieltä ettei miesten välinen perseenkaivelu ja paneskelu ole normaalin ihmisen puuhaa, ei sen enempää kuin muslimien harrastama lammasseksikään. Jos poikamme aikuisena haluaa osallistua niinhin homomarsseihin mennä niin menköön mutta nyt hän ei vielä edes tajua että marssii perverssien ukkojen ja akkojen kanssa.

5

54

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hyvä, että poika pääsee näkemään, että homotkin ovat ihmisiä. Ehkä hänestä ei tule isona yhtä ahdasmielinen, kuin isästään.

      Älä pelkää, homous ei tartu. Se ei myöskään ole oma valinta.

      Tuskinpa pystyt pätevästi kieltämään sellaiseen toimintaan osallistumista, joka on ihan lailla suojeltu.

      • motherofgayboy

        Ymmärrän jotenkin ajatuksiasi. Minä olen homopojan äiti ja asia oli aluksi vaikea, isälle erityisesti. Nyt tullaan hyvin toimeen ja asia ok. Silti minua ärsyttää tämä homouden ylistäminen ja jalustalle nostaminen. Pojan pikkusiskot palvovat veljeään ja heidän mielestä kaikki heteromiehet alkavat olla ällöttäviä ja poikkeavia (menevätköhän aikoinaan homomiesten kanssa naimisiin?). Kaikesta puheestani etsimällä etsitään homovastaisia kommentteja, en tiedä enää mut puhua. Kaikki menee sitten pojan korviin väritettynä ja aiheuttaa hänelle ahdistusta (päihde- ja mt-ongelmia taustalla). Rakastan poikaani ja hyväksyn hänet ja välit sinänsä hyvät, mutta tyttärieni käytös ärsyttää. Nyt Priden tullessa haluaisin pois koko kaupungista. Minä haluan ja saan olla hetero, vaimo ja äiti. Tuntuu, että kaikki sanatkin, jotka kuvaavat esim. sukupuoltani ovat. homofobiaa. Alkaa todella ahdistaa tämä yltiöpäinen homouden ja sukupuolineutraaliuden ylistys.


      • kylläeliei

        Lastensuojeluun osoitettava kysymys. En osaa sanoa minkä kannan ottavat, riippuu kuka on luurin päässä tai tiskin takana.


      • mother681
        kylläeliei kirjoitti:

        Lastensuojeluun osoitettava kysymys. En osaa sanoa minkä kannan ottavat, riippuu kuka on luurin päässä tai tiskin takana.

        En suosittele. Jos paljastuu, että olet homofoobikko, et saa tavata lastasi enää kuin valvottuna, ettet vaan aivopese häntä uskomaan, että homous ei olisi normaalia. Lasun käsikirjassa on SETA:n ohjeet.


      • Minä en myöskään kannata homouden alleviivaamista, mutta en myöskään kannata heterouden korostamista. Kumpikin ovat kuitenkin sellaisia ominaisuuksia, joita ihminen ei itse voi valita ja siksi kaikkien sateenkaaren värien tulee saada elää ilman pelkoa ja tuomituksi tulemista.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      83
      1029
    2. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      73
      872
    3. Jasmin Vähäkangas paljastelee

      Eilinen päivä on heillä kulunut biitsillä niin silloin tuo äiti ihminen on intoutunut paljastelemaan kunnolla. Laittanut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      607
    4. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      43
      585
    5. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      47
      572
    6. Ei mulle kelpaa kukaan muu...

      Kuin "hän"
      Ikävä
      30
      542
    7. Kangaskylän alkoholi-hurjastelijat

      Oppi olkoon että autollessa etanoli kuuluu pääasiassa 95 E10 polttoaineseen, siihenkin vain enimmillään 10% vahvuisena t
      Hyrynsalmi
      4
      526
    8. Miehet lähtevät itse pois deittailumarkkinoilta

      Ovat saaneet tarpeekseen naisista. Tyypillisin poistuja on: Koulutettu, työssäkäyvä, etsii pitkäaikaista parisuhdetta.
      Sinkut
      164
      523
    9. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      136
      518
    10. Olen pahoillani mies ihan kaikesta

      Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on
      Ikävä
      61
      515
    Aihe