8 - Pallo elokuva

vapriikki

Kylläpä oli karmean huono elokuva. Pitkäveteinen ja tylsä. Ilman Pirkka Pekka Peteliusta olisi ollut kaikkien aikojen huonoin elokuva. Jopa rukajärven tie oli parempi, vaikkei sekään ollut muuta kuin jonkun polkupyöräfirman mainos. Toki huonoja elokucia saa tehdä, mutta että nelonen näyttää moista sontaa, on jotain mitä ei voi ymmärtää.

6

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ylifuhrer

      Nyt vaadin vähän perusteluja huonousväitteillesi.

      • relkädfjld

        Pointtini siis on, että jos noista ulkomaisista versioista tulee parempia kuin suomalaisista, niin sitten se on virallista - Suomessa ei osata tehdä elokuvia.


    • No pumpulissa ja ilman kosketusta siihen mailmaan mitä leffassa kuvataan asuminen johta juurikin tuohon kommenttiin,minusta asiallinen elokuva. Mutta maku asioista ei voi kinata.

      • dlkmlxmxm

        Tässä sitten selvitys leffan reality-osuuteen *lol*

        http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015060619817222_uu.shtml

        Suoraan "hevosen suusta"... ;)


      • Kimble-Ruikkinen

        Maku asioista ei voi kiistellä mauttomien ihmisten kanssa. Elokuva oli todella tylsä ja huono!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      109
      9488
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      165
      5956
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      159
      5377
    4. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      27
      5329
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      44
      4276
    6. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      87
      3521
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      78
      3489
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2891
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      116
      2887
    10. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      48
      2813
    Aihe