Pahus Sentään. Mikä meni pieleen? Missä meni pieleen? En voi olla niin harhassa, en vaan voi olla. Se vaan ei ole mahdollista. Ei ole. Sanotaan, että globaalissa maailmantaloudessa on vaikea tehdä ennusteita, jopa mahdotonta. Tilanteet muuttuvat niin nopeasti, että yritysten on vaikea pysyä muutoksessa mukana, puhumattakaan osata tehdä oikeansuuntaisia ennusteita tulevaisuudesta. Kaikki on kuitenkin suhteellista. Tämä tuli eilen todistettua ihan ninko sillai henkilökohtaisella tasolla. Maailmantalouden kehityksen ennustaminen on helppoa kuin heinänteko tähän meidän juttuun verrattuna. Tätä ei ennusta kukaan eikä mikään. Se on vähän ninko Matin ja Mervin entisen elämän ennustaminen. Näin on. Puhutaan myös kvartaalista, mutta tässä meidän jutussa kvartaali on ikuisuus.
Voi Pahuksen Pahus
PäässäKuhiseeKysymyksiä
8158
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kysymyksiä mihin on vaikea vastata.
Nyt tässä ei kyllä ollut tähdetkään kohdallaan. Ei ollut ei. Harmi, olisi ollut niin kiva nähdä, ja olisi ollut niin hyvä fiilis ja hyvä hetki...
Vastaan omilla sanoillasi: "Pahus Sentään. Mikä meni pieleen? Missä meni pieleen? En voi olla niin harhassa, en vaan voi olla. Se vaan ei ole mahdollista. Ei ole."
---Tätähän sitä itsekin kelaa. Vaikka kaikki on selvää niin ei sittenkään mikään ole/ollut. Lakkasin miettimästä, olenko harhainen vai en, ja odotan vain tulevaisuutta jota elää ihan oikeasti ilman pään sisäisiä pohdintoja. Kannatan aloittajaa samaan jos ei muuta voi.
Miks just kvartaali? Maailmantalouden ennustaminen tosiaan on helppoo kuin heinänteko kun sen suhteuttaa joihinkin ihmissuhteisiin. Tsemppiä kvartaalin kanssa :)
Kumpi se on: kvartaali ikuisuus, vai ikuisuus on kvartaali?
Minä en kyllä koskaan souda ex-kumppanien kanssa. Suhteen aikana näkee millainen toinen on. Eroaminen on niin raskas prosessi.
Jaa. No se riippuu niin ihmisestä. Kumma se on jos ei voi olla ystäviä. Itse kun haen ystävyyttä ja jos toinen on vaikka kovin seksuaalinen niin ei siinä kunnollista ystävyyttä kehity. Seksillä kun sidotaan ihminen toiseen niin siinä voi hairahtua uskomaan että onkin rakastunut vaikka todellinen rakkaus on minusta enemmänkin ystävyyttä.
😂😂😂